fbpx

Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

IMG 1699 600x450 - Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

Apple si konečne nechal povedať a do užívateľmi obľúbenej klávesnice pridal aj numerickú časť. Konečne bude práca s číslami zase o niečo jednoduchšia.

Úvod

Na WWDC 2017 nám spoločnosť Apple oznámila, že aktualizuje aj Magic Keyboard. Nemali sme však tušenia, čo mohol Apple na klávesnici vylepšiť. Heuréka! Apple pridal k svojej tak obľúbenej klávesnici aj numerickú časť! To znamená, že pokiaľ často pracujete s číslami, nemusíte si kupovať dodatočnú numerickú časť a ťahať tak dve klávesnice v taške.

IMG 1695 - Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

Balenie

Taký štandard od spoločnosti Apple. Klávesnica je samozrejme dodaná v peknom bielom obale, na ktorom je ako vždy ochranná fólia. Avšak tenokrát sa nedvíha vrchná časť balenia ako sme zvyknutí, ale vnútorná časť, ktorá sa vysunie do strany. V balení sa nachádza na vrchnej časti klávesnica a pod ňou Lightning kábel pre dobíjanie a manuál. Všetko čo k funkčnosti potrebujete. Plus kábel navyše keď sa ten na iPhone pokazí alebo stratí, a manuál, pretože ten tam proste musí byť.

IMG 1691 - Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

Dizajn

Máte doma Magic Keyboard? Áno? Tak presne tak isto vyzerá aj nová klávesnica. Plus si teda len domyslite numerickú časť. A presne viete ako vyzerá nová Magic Keyboard. Rozloženie funkčných kláves je rovnaké (F1, F2, F3), tak ako aj veľkosť tlačidiel, či veľkosť znakov na klávesách.

Čo je zaujímavé, sú klávesy na vrchnej časti klávesnice, ktoré sa nekončia pri F12, ale až F19. Taktiež je na novej numerickej časti pekne rozdelené znamienko +,-,*,/,=. Jediné veľké tlačidlá na numerickej klávesnici sú 0 a Enter. taktiež veľmi podstatnou zmenou na záver je umiestnenie klávesnice Fn. Tá sa premiestnila z ľavého dolného rohu na novú numerickú časť.

IMG 1687 - Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

IMG 1688 - Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

Použiteľnosť

Keďže bola klávesnica rozšírená, rozšírili sa aj jej možnosti. Vďaka pridanej numerickej časti budete zvládať vaše kalkulačné procesy omnoho rýchlejšie. Či už tabuľky v Numbers/Excel, prípadne zadávanie hesiel bude o niečo rýchlejšie. Čo sa týka celkovej použiteľnosti, jedná sa o rovnakú súčasť počítača akú tvorila doteraz Magic Keyboard.

IMG 1700 - Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

Záver

Počas testovania tejto klávesnice vyvstával rovanký dojem ako pri písaní na Magic Keyboard bez numerickej časti. Jedná sa o tú istú klávesnicu ako bol predchádzajúci model s rozdielom rýchlejšieho zadávania číslic.

Menší problém nastal pri používaní funkcie Fn. Nakoľko je zvykom, že klávesa sa nachádzala dole, bol menší problém pri návyku na nové umiestnenie. Pochválené musí byť ale logicky rozšírenie o numerickú časť a taktiež aj rozšírenie tlačidiel od F1 po F19. Čo sa týka výdrže, je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli. Jediné, čo by mohlo byť vytknuté je presunutie klávesy Fn.

 

Viac článkov na tému

8 komentárov

 1. Marek píše:

  Nerozumiem, co na tejto klavesnici Apple zmenil okrem tlacitok, ktore dal do tvaru stvorca, konkretne vrchny rad tlacitiek od ESC az po F19 a ze tato je bezdrotova? pre cloveka co pracuje dennodenne na MACu baterky zbytocnost, do postele si ju brat nebude a nabijat sa nikomu nechce, kabel je kabel :)

  Rovnaku klavesnicu mam doma uz 5 rokov :D, vyrobena v roku 2007 a ano, aj s numerickou castou :)

 2. frodrostrom píše:

  No hlavne to ze toto je bezdrotova klavesnica. :-)

 3. mac uzivatel píše:

  Nech sa nepototo vsetci … do klasickej klavesnice namontovali vysielacku a baterku … ziadne wow sa nekona

 4. Danmar píše:

  apple nezmenil ani prd. Presne takto vyzerá aj káblová klávesnica. Jedinou zmenou sú grafiky HOME / END / PAGEUP / PAGEDOWN http://www.istyle.eu/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/x/gxwar0lm8dbagyelavq7tw4p-rg1rpz6lmpc0ffheja_7hp_oit-atki8aqbw6qqhxr42gux366lswmzwinsmom.jpeg

  super, že dali kábel preč, ale zasa pýtať 3-násobok by za tu baterku nemuseli.

 5. Jon píše:

  :)
  Pobavilo dovi dopo
  Kabel je kabel ale co uz nechajme sa prekvapit predajmi :))

 6. Roman píše:

  Dá sa táto klávesnica sparovat aj so smart tv?

 7. Babo píše:

  Nechapem preco Apple nezjednoti umiestnenie Fn. Ako som zacal pracovat na macbooku, je velka klavesnica nightmare. Dalsia vec nechapem, ze to nema podsvietenie. Takto moja oblubena ostava logitech, ktora sa ale paradoxne tiez nepredava uz.

 8. adka píše:

  Ja mam sice inu klavesnicu ale ani tato nevizera vobec zle. Ja som svoju klavesnicu kupila na hej.sk a pouzila aj https://www.kuponyzdarma.sk/ s ktorymi som aj usetrila.

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend