Recenzia: Magic Keyboard s numerickými klávesami

Apple si konečne nechal povedať a do užívateľmi obľúbenej klávesnice pridal aj numerickú časť. Konečne bude práca s číslami zase o niečo jednoduchšia.

Úvod

Na WWDC 2017 nám spoločnosť Apple oznámila, že aktualizuje aj Magic Keyboard. Nemali sme však tušenia, čo mohol Apple na klávesnici vylepšiť. Heuréka! Apple pridal k svojej tak obľúbenej klávesnici aj numerickú časť! To znamená, že pokiaľ často pracujete s číslami, nemusíte si kupovať dodatočnú numerickú časť a ťahať tak dve klávesnice v taške.

Balenie

Taký štandard od spoločnosti Apple. Klávesnica je samozrejme dodaná v peknom bielom obale, na ktorom je ako vždy ochranná fólia. Avšak tenokrát sa nedvíha vrchná časť balenia ako sme zvyknutí, ale vnútorná časť, ktorá sa vysunie do strany. V balení sa nachádza na vrchnej časti klávesnica a pod ňou Lightning kábel pre dobíjanie a manuál. Všetko čo k funkčnosti potrebujete. Plus kábel navyše keď sa ten na iPhone pokazí alebo stratí, a manuál, pretože ten tam proste musí byť.

Dizajn

Máte doma Magic Keyboard? Áno? Tak presne tak isto vyzerá aj nová klávesnica. Plus si teda len domyslite numerickú časť. A presne viete ako vyzerá nová Magic Keyboard. Rozloženie funkčných kláves je rovnaké (F1, F2, F3), tak ako aj veľkosť tlačidiel, či veľkosť znakov na klávesách.

Čo je zaujímavé, sú klávesy na vrchnej časti klávesnice, ktoré sa nekončia pri F12, ale až F19. Taktiež je na novej numerickej časti pekne rozdelené znamienko +,-,*,/,=. Jediné veľké tlačidlá na numerickej klávesnici sú 0 a Enter. taktiež veľmi podstatnou zmenou na záver je umiestnenie klávesnice Fn. Tá sa premiestnila z ľavého dolného rohu na novú numerickú časť.

Použiteľnosť

Keďže bola klávesnica rozšírená, rozšírili sa aj jej možnosti. Vďaka pridanej numerickej časti budete zvládať vaše kalkulačné procesy omnoho rýchlejšie. Či už tabuľky v Numbers/Excel, prípadne zadávanie hesiel bude o niečo rýchlejšie. Čo sa týka celkovej použiteľnosti, jedná sa o rovnakú súčasť počítača akú tvorila doteraz Magic Keyboard.

Záver

Počas testovania tejto klávesnice vyvstával rovanký dojem ako pri písaní na Magic Keyboard bez numerickej časti. Jedná sa o tú istú klávesnicu ako bol predchádzajúci model s rozdielom rýchlejšieho zadávania číslic.

Menší problém nastal pri používaní funkcie Fn. Nakoľko je zvykom, že klávesa sa nachádzala dole, bol menší problém pri návyku na nové umiestnenie. Pochválené musí byť ale logicky rozšírenie o numerickú časť a taktiež aj rozšírenie tlačidiel od F1 po F19. Čo sa týka výdrže, je rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli. Jediné, čo by mohlo byť vytknuté je presunutie klávesy Fn.

 

komentárov
 1. Nerozumiem, co na tejto klavesnici Apple zmenil okrem tlacitok, ktore dal do tvaru stvorca, konkretne vrchny rad tlacitiek od ESC az po F19 a ze tato je bezdrotova? pre cloveka co pracuje dennodenne na MACu baterky zbytocnost, do postele si ju brat nebude a nabijat sa nikomu nechce, kabel je kabel :)

  Rovnaku klavesnicu mam doma uz 5 rokov :D, vyrobena v roku 2007 a ano, aj s numerickou castou :)

  0
  0
 2. Nech sa nepototo vsetci … do klasickej klavesnice namontovali vysielacku a baterku … ziadne wow sa nekona

  0
  0
 3. Nechapem preco Apple nezjednoti umiestnenie Fn. Ako som zacal pracovat na macbooku, je velka klavesnica nightmare. Dalsia vec nechapem, ze to nema podsvietenie. Takto moja oblubena ostava logitech, ktora sa ale paradoxne tiez nepredava uz.

  0
  0
 4. Čítam názory na novú Apple klávesnicu nakoľko som teraz musel meniť. Na Štedrý deň sa mi pokazila USB klávesnica s num časťou tak som hľadal USB klávesnicu a samozrejme už sa nepredáva. Nechápem o čom tu píšu, že je to novinka s num. klávesnicou nakoľko ja takú používam niekoľko rokov :-) Pravdupovediac káblová je pre iMac jednoznačne lepšia, To, že klávesnica mi pri bežnom používaní už tretí krát vydrží cca 3 roky je dosť smutné. A táto nová mi pri písaní pripadá ako detská klávesnica teda už teraz mám obavu z výdrže :-) A cena ? Škoda rečí. Teraz má 1 deň teda funguje :-) Nehovoriac, že ju treba vypínať ako myš. Teda vôbec žiadne skvalitnenie práce skôr otravné zapínanie, vypínanie, nabíjanie. Apple používam dá sa povedať skoro všetky výrobky a od odchodu Steveho Jobsa je porovnanie kvalita a cena veľmi zlá. Ak to porovnám s novým Windowsom a androidom / cena :-) Ak sa nespamätajú a nebudú sa uberať kvalite nie kvantite budeme o pár rokov Apple zariadenia meniť za iné systémy a hádzať ich do koša. Nemám žiadne staré typy a dosť dlho používam Apple výrobky až som dospel k tomuto názoru. Berte to len ako osobný názor hlavne pre tých, ktorý by uvažovali teraz prechádzať z Microsoft na Apple :-) na

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť