Prvý pohľad na Planet of the Apps, reality show z dielne Applu

Viceprezident služieb Applu, Eddy Cue, sa včera zúčastnil konferencie Code Conference, na ktorej spolu s producentom projektu Benom Silvermanom predostrel prvé detaily o relácii Planet of the Apps, ktorá sa čoskoro objaví na Apple Music.

Planet of the Apps bude reality show na štýl známych talentových súťaží ako The Voice. Na rozdiel od nich však budú súťažiaci predvádzať svoje aplikácie. Štvorica porotcov následne rozhodne o postupe súťažiaceho do ďalšieho kola, v ktorom budú mať možnosť svoj nápad rozvinúť a získať cenné rady od väčších spoločností ako napríklad Uber. Porota bude pozostávať z celebrít ako Will.I.Am, Gwyneth Paltrow, či Jessica Alba.

Relácia debutuje v priebehu tejto jari na Apple Music a nové epizódy budú vychádzať v týždňových intervaloch. K dispozícii bude aj špeciálna aplikácia, ktorá umožní divákom tzv. “nelineárny zážitok”. To v preklade znamená, že popri pozeraní relácie si ju budete môcť zapauzovať a získať prístup k rôznemu bonusovému materiálu ako zmazané scény, či dodatočné zábery o jednotlivých vývojároch.

A prečo teda reality show o appkách na hudobnej streamovacej službe? Cue vraví, že chce Apple Music odlíšiť od ostatných služieb niečim originálnym, čo nikto iný nerobí. Silverman tvrdí, že Apple pôvodne nebol na radare tvorcov a reláciu sa snažili predať veľkým televíznym kanálom. Až kým nestretli Jimmyho Iovinea, ktorému sa nápad pozdával. Podľa Cuea je toto len začiatok originálneho video obsahu pre Apple Music. Odmieta však, že by sa zo spoločnosti mal stať konkurent Netflixu. Apple chce údajne produkovať unikátne relácie, ktoré “tvoria kultúru”.

Prvý trailer na Planet of the Apps si môžete pzrieť vyššie. Apple taktiež predstavil druhý a dlhší trailer pre svoje Carpool Karaoke: The Series.

komentáre
  1. Vendy, ja si platím 1,5 v rodinnom zdielani, lebo žerie veľmi malo dat, môžem zamknúť obrazovku a na iPhone je to šikovne.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť