Problémy s výrobou iPhone X spôsobuje Romeo a Julia

Tohtoročný launch iPhonu bol slabší než obvykle a na nedávno vydaný iPhone 8 už nestáli fronty. Oveľa viac ľudí totiž zaujal iPhone X, ktorý prináša najviac inovácií zo všetkých a završuje to prémiovými materiálmi.

Apple však nestíha prémiový iPhone vyrábať a vinníkom tentoraz nie je displej. Miesto toho majú dodávatelia problém s výrobou Face ID a jeho súčiastkami, ktoré nesú označenie RomeoJúlia. Dôvodom pre takéto označenie je, že bez seba nemôžu fungovať, pretože tvoria systém TrueDepth snímania tváre. Paradoxne pritom Romeo modul tvorí robí výrobcom najviac vrások na čele.

Súčiastka menom Rómeo predstavuje bodkový projektor, ktorý sníma na tvár užívateľa 30 000 mikroskopických, neviditeľných bodiek, ktoré vytvárajú precíznu hĺbkovú mapu tváre. Druhý modul, Júlia, pre zmenu obsahuje infračervenú kameru, ktorá analyzuje tieto bodky a podľa nich vie identifikovať, či sa na mobil pozerá jeho majiteľ.

iPhone X Face ID

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.