Presunie sa Touch ID v novom iPhone 8 na zadnú stranu? Pravdepodobnosť je zase o čosi väčšia

Informácie o očakávanom iPhone 8 od spoločnosti Apple naznačujú, že toto zariadenie bude disponovať  OLED displejom a bezdrôtovým nabíjaním. Je veľká pravdepodobnosť, že Touch ID už nenájdeme na prednej strane v Home Buttone, tam kde bol doteraz, ale na zadnej strane telefónu.  Aspoň tak to tvrdí výskumná firma CLSA v Hong Kongu. 

Časť poznámok analytikov Sebastiana Houa a Briana Chena sa zaoberajú práve Touch ID senzorom:

Zahodí iPhone odtlačkový senzor? Nemyslíme si.

Apple aj Samsung sa v roku 2017 snažili zakomponovať senzor odtlačkov prsta do svojich full-screen OLED telefónov. Avšak ich optická technológia nebola na toto dostatočne vyspelá. Niektorí ľudia špekulujú, že senzor odtlačkov bude odstránený a nahradí ho tzv. 3D sensing. No naša najnovšia kontrola dodávateľského reťazca naznačuje, že senzor na odtlačky prstov v iPhone 8 bude mať stále dostatočnú bezpečnosť, potrebu využitia pri platbách a užívateľskú prístupnosť a avšak bude na zadnej strane telefónu, tak ako to má Samsung Galaxy S8.

 

CLSA vytvorilo diagram, ktorý ukazuje Touch ID umiestnený o niečo málo nižšie ako je Apple logo na zadnej strane iPhonu.

Samsung zapracoval odtlačkový senzor na zadnú stranu Galaxy S8. Avšak podľa niektorých recenzií je tak nešťastne umiestnený vedľa kamery, že je ťažké ho nahmatať. Aby sa dalo k nemu lepšie dostať, plánuje ho Apple dať o čosi nižšie.

Diagram tiež ukazuje vertikálne rozloženú duálnu kameru iPhonu 8, o ktorej sa v poslednej dobe často vraví a ktorú je možné vidieť aj mnohých renderoch. Taktiež by sa podľa diagramu mali v tomto zariadení na prednej strane zariadenia objaviť funkcie ako je 3D skenovanie alebo rozpoznávanie tváre. Ostatné funkcie, znázornené na tomto diagrame sú identické s tými v iPhone 7.

Čo sa týka rozmerov, diagram ukazuje, že nový iPhone 8 bude 144 mm dlhý a 71 mm široký. Čo naznačuje, že bude teda o niečo väčší ako je iPhone 7 ale menší ako je iPhone 7 Plus. S hĺbkou 7,69mm bude iPhone 8 o vlas hrubší ako je iPhone 5s. Ak sa riadime diagramom od CLSA. Zdá sa, že Touch ID na zadnej strane iPhonu 8 bude rezervné riešenie Applu. A to kvôli problémom s integráciou snímača odtlačku prstov pod displej telefónu, tak aby to bolo efektívne v masovej výrobe. Uniknuté rendery naznačujú, že Apple skúmal Touch ID na zadnej strane zariadenia minimálne na jednom prototype iPhonu 8.

Ostatné výrobné výzvy iPhonu 8 môžu produkciu oddialiť až o mesiac alebo dva. I keď sa tým pádom posunie dodávanie na október alebo november, mnoho ľudí verí, že Apple predstaví iPhone 8 v septembri spolu s iPhone 7s a 7s Plus.

komentáre
  1. Touch ID na zadnej strane, by bol čistá pohroma, na užívanie v aute. Nehovoriac o tom, čím telefón v aute prakticky a rýchlo pripevniť, aby to držalo v strede telefónu. Veľmi praktický držiak do auta Tetrax Xway, totiž bolo vždy najlepšie umiestniť do stredu zadnej časti iphonu, aj kôli otáčaniu iphonu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť