PlayLink umožní hrať párty hry na PS4 pomocou iPhonu

Sony PlayLink for PS4 600x283 - PlayLink umožní hrať párty hry na PS4 pomocou iPhonu

Podobne ako Microsoft, aj Sony predstavuje nástroje rozširujúce konektivitu medzi hernou konzolou a mobilom. Presnejšie na E3 predstavilo službu PlayLink pre iPhone, ktorá si nájde využitie obzvlášť pri párty tituloch.

PlayLink slúži prakticky ako interaktívny ovládač, vďaka čomu už Sony nemusí vyrábať samostatné doplnky pre hry typu Buzz! alebo SingStar. Posledné diely týchto hier vyšli ešte na PlayStation 3 a vyžadovali samostatný ovládač, ktorý bol pribalený k hre. Teraz ho už ale vďaka dotykovému displeju a mikrofónu na telefóne nie je treba.

Aplikácia PlayLink, ktorá bude dostupná zadarmo na stiahnutie cez App Store a Google Play, bude spočiatku podporovať 5 hier, ktoré zahŕňajú aj nový SingStar Celebration. K ďalším titulom patrí prehľadový kvíz Knowledge is Power a komediálne orientovaný That’s You! – Tento dostanú predplatitelia PlayStation Plus celkom zadarmo už 4. júla. Ďalšou hrou bude triler Hidden Agenda pre šiestich hráčov, ktorého dôležitou súčasťou je rozprávanie príbehu. Päticu uzatvára kolekcia minihier Frantics.

Ako sa to ale líši od služby Xbox SmartGlass? Najvýznamnejším rozdielom je možnosť fotiť selfie a kresliť obrazce, ktoré sa následne importujú do hry. A zatiaľ čo Microsoft prestal používať SmartGlass vo svojich hrách pred pár rokmi, Sony ho práve začína používať.

Zdroj: 9to5mac

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend