Microsoft predstavil bezdrôtovú klávesnicu s vlastnou obdobou Touch ID

Microsoft Modern Accessory Set

Okrem toho, že Microsoft v posledných dňoch ohlásil Xbox One X, tak začal potichu predávať dvojicu periférií, ktoré sú do istej miery kompatibilné aj s macOS a iOS.

Stále však ide o produkty určené primárne pre Surface a od toho sa odvíja aj ich dizajn. Ide o tenkú hliníkovú klávesnicu Modern Keyboard a poskromne vyzerajúcu myš Modern Mouse.

Obzvlášť zaujme klávesnica, ktorá disponuje snímačom odtlačkov prstov. Teda ponúka vec, o ktorej sa hovorilo, že by ju raz mohol ponúknuť iMac. Tlačidlo, ktoré by sme appláckym slangom nazvali Touch ID, sa ukrýva medzi klávesnicami Alt a Ctrl a podľa slov Microsoftu je “neviditeľné”. Tým má na mysli jeho umiestnenie a dizajn, keďže vyzerá rovnako ako ostatné klávesy. Navyše je umiestnené na takom mieste, ktoré sa používa minimálne a tak je malá šanca, že by užívateľ stlačil snímač omylom.

Nanešťastie pre nás, toto tlačídlo funguje iba s ochranou Windows Hello na počítačoch s Windows 10, takže ak ste sa tešili, že svojmu iMacu doprajete kúsok budúcnosti, tak si zrejme ešte nejaký čas musíte počkať. Touch ID je totiž v rukách Applu a len ten môže rozhodnúť, kedy sa dostane na iMac, Mac mini alebo Mac Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=YDpGtDzAw4I

Zvyšok klávesnice je však plne kompatibilný s Macom a dokonca aj s iPhonom a iPadom. Podmienkou však je, aby zariadenie, s ktorým ho spárujete, disponovalo technológiou Bluetooth 4.0. Čo sa nabíjania týka, klávesnica disponuje vstavanou batériou a na jedno nabitie vydrží až dva mesiace. Stojí 130 dolárov.

Inou novinkou je myš Modern Mouse, ktorá je vyrobená taktiež z kovu. Microsoft u nej zapracoval na precíznosti a ponechal u nej AAA batérie, s ktorými môže vydržať až 12 mesiacov používania. Nanešťastie nie je kompatibilná s macOS. Stojí 50 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=5eI0klTsqnA

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť