Microsoft predstavil bezdrôtovú klávesnicu s vlastnou obdobou Touch ID

Microsoft Modern Accessory Set

Okrem toho, že Microsoft v posledných dňoch ohlásil Xbox One X, tak začal potichu predávať dvojicu periférií, ktoré sú do istej miery kompatibilné aj s macOS a iOS.

Stále však ide o produkty určené primárne pre Surface a od toho sa odvíja aj ich dizajn. Ide o tenkú hliníkovú klávesnicu Modern Keyboard a poskromne vyzerajúcu myš Modern Mouse.

Obzvlášť zaujme klávesnica, ktorá disponuje snímačom odtlačkov prstov. Teda ponúka vec, o ktorej sa hovorilo, že by ju raz mohol ponúknuť iMac. Tlačidlo, ktoré by sme appláckym slangom nazvali Touch ID, sa ukrýva medzi klávesnicami Alt a Ctrl a podľa slov Microsoftu je “neviditeľné”. Tým má na mysli jeho umiestnenie a dizajn, keďže vyzerá rovnako ako ostatné klávesy. Navyše je umiestnené na takom mieste, ktoré sa používa minimálne a tak je malá šanca, že by užívateľ stlačil snímač omylom.

Nanešťastie pre nás, toto tlačídlo funguje iba s ochranou Windows Hello na počítačoch s Windows 10, takže ak ste sa tešili, že svojmu iMacu doprajete kúsok budúcnosti, tak si zrejme ešte nejaký čas musíte počkať. Touch ID je totiž v rukách Applu a len ten môže rozhodnúť, kedy sa dostane na iMac, Mac mini alebo Mac Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=YDpGtDzAw4I

Zvyšok klávesnice je však plne kompatibilný s Macom a dokonca aj s iPhonom a iPadom. Podmienkou však je, aby zariadenie, s ktorým ho spárujete, disponovalo technológiou Bluetooth 4.0. Čo sa nabíjania týka, klávesnica disponuje vstavanou batériou a na jedno nabitie vydrží až dva mesiace. Stojí 130 dolárov.

Inou novinkou je myš Modern Mouse, ktorá je vyrobená taktiež z kovu. Microsoft u nej zapracoval na precíznosti a ponechal u nej AAA batérie, s ktorými môže vydržať až 12 mesiacov používania. Nanešťastie nie je kompatibilná s macOS. Stojí 50 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=5eI0klTsqnA

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?