Jony Ive sa opäť vracia do vedúcej pozície dizajnového tímu Applu

Aj keď posledné roky mal Jony Ive stále hlavné slovo vo všetkom, čo Apple dizajnoval, jeho pozornosť sa presunula skôr na architektúru. Teraz sa však vracia späť do čela tímu.

V piatok bol nenápadne aktualizovaný web s vedúcimi pozíciami v Apple, z ktorého boli odstránení jeho zástupcovia Alan Dye a Richard Howarth. Fakt, že Ive bude mať opäť priamu kontrolu nad dizajnom produktov a svojim tímom, potvrdil Mark Gurman z Bloombergu a neskôr aj samotný Apple.

Jony Ive sa z pozície vzdialil v roku 2015, kedy bol “povýšený” do role vedúceho dizajnového riaditeľa. Každodenný manažment dizajnového procesu sa následne rozdelil medzi Alana Dyea v prípade softvéru a Richarda Howartha v prípade hardvéru. Ive mal aj naďalej vo všetkom posledné slovo, Dye a Howarth sa však zodpovedali priamo CEO Timovi Cookovi.

Dôvodom bola pracovná vyťaženosť. Ive sa posledné dva roky totiž vo veľkom podieľal na architektúre nového Apple Parku a taktiež na vzhľade kamenných predajní. Po ich dokončení sa tak Ive vracia do produktového dizajnu na plný úväzok.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť