fbpx

Jony Ive sa opäť vracia do vedúcej pozície dizajnového tímu Applu

apple park jony ive architecture offices dezeen 2364 col 1 852x863 600x608 - Jony Ive sa opäť vracia do vedúcej pozície dizajnového tímu Applu

Aj keď posledné roky mal Jony Ive stále hlavné slovo vo všetkom, čo Apple dizajnoval, jeho pozornosť sa presunula skôr na architektúru. Teraz sa však vracia späť do čela tímu.

V piatok bol nenápadne aktualizovaný web s vedúcimi pozíciami v Apple, z ktorého boli odstránení jeho zástupcovia Alan Dye a Richard Howarth. Fakt, že Ive bude mať opäť priamu kontrolu nad dizajnom produktov a svojim tímom, potvrdil Mark Gurman z Bloombergu a neskôr aj samotný Apple.

Jony Ive sa z pozície vzdialil v roku 2015, kedy bol “povýšený” do role vedúceho dizajnového riaditeľa. Každodenný manažment dizajnového procesu sa následne rozdelil medzi Alana Dyea v prípade softvéru a Richarda Howartha v prípade hardvéru. Ive mal aj naďalej vo všetkom posledné slovo, Dye a Howarth sa však zodpovedali priamo CEO Timovi Cookovi.

Dôvodom bola pracovná vyťaženosť. Ive sa posledné dva roky totiž vo veľkom podieľal na architektúre nového Apple Parku a taktiež na vzhľade kamenných predajní. Po ich dokončení sa tak Ive vracia do produktového dizajnu na plný úväzok.

Zdroj: Bloomberg
Viac článkov na tému

2 komentáre

  1. zittrone píše:

    najvyssi cas …

  2. bambus píše:

    vtipné – ani on ani riccio sa ako jediní neusmievajú ! :D
    …asi vedia čo ich čaká :D

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend