Japan Display plánuje výrobu zakrivených LCD displejov pre iPhone

Správy naznačujú, že iPhone 8 prinesie novinku v podobe zakriveného OLED displeja po vzore Galaxy S7 edge. Apple však nakoniec možno naďalej ostane pri doterajšom LCD.

Aspoň to tvrdí Japan Display. Firma, ktorá vyrába displeje pre iPhone, vraj našla spôsob, ako vyrobiť zakrivené LCD dispeje vhodné pre budúci iPhone. Technológia má však aj svoje nedostatky, narozdiel od OLED nie sú tieto displeje veľmi ohybné a namiesto skla používajú plast. Pre Japan Display je to však lacnejšie a rýchlejšie riešenie, keďže prerobenie tovární na účel výroby OLED panelov je náročný proces. Kvôli nemu si firma vyžiadala od Japonskej vlády pôžičku vo výške 75 miliárd yenov, teda 662 miliónov dolárov.

Zakrivené LCD displeje však vstúpia do masovej výroby až v roku 2018 a teda nemáme čakať, že by debutovali v tohtoročnom iPhone. Pritom sa hovorí, že Apple chce použiť zakrivené displeje už tento rok pri iPhone 8. Ten má byť zároveň špeciálnym výročným modelom a očakáva sa od neho viac noviniek než od predošlých generácií. Japan Display však varuje, že displeje nebude vyrábať, pokiaľ o ne nebude záujem zo strany klientov. Nimi sú predovšetkým Apple a Huawei. Firma však dúfa, že zakrivené LCD displeje si nájdu využitie aj napríklad v autách alebo na notebookoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť