iOS 11.1 beta 2 vracia podporu pre 3D Touch multitasking gestá

V druhej beta verzii nového operačného systému iOS 11.1, Apple “znovupredstavil” funkciu otvorenia správcu používaných aplikácií pomocou 3D Touch.

Funkcia bola odstránená počas beta testovania iOS 11 a následne nebola znovu reimplementovaná do oficiálnej (verejnej) verzie iOS 11. Vedúci softvérového oddelenia Apple, Craig Federighi prisľúbil, že táto funkcia “sa objaví v najbližšej aktualizácií”. V maili, ktorý odoslal čitateľovi MacRumors, Federighi napísal, že funkcia 3D Touch multitaskingu musela byť dočasne odstránená z iOS 11, kvôli technickým problémom.

Presné znenie Fedrihiho mailu vyzeralo takto:

Bohužiaľ sme museli dočasne odstaviť podporu tejto funkcie, kvôli technickým príčinám. Avšak funkcia sa opäť objaví v najbližšej aktualizácií iOS 11.x.

Ďakujeme (a ospravedlňujeme sa vzniknuté nepríjemnosti)!

Táto funkcia, pôvodne implementovaná do iOS 9, umožňovala užívateľom iPhonu s podporou 3D Touch po zatlačení na ľavú stranu displeja vyvolať správcu používaných aplikácií. Po odstránení tejto funkcie v beta verzii iOS 11 bolo mnoho užívateľov sklamaných, nakoľko odstránili jednoduchého pomocníka na prechádzanie medzi aplikáciami iba pomocou jedného zatlačenia na ľavú stranu displeja. To znamená, že pokiaľ máte, či už beta verziu alebo verejnú verziu iOS 11, jediná možnosť ako otvoriť správcu aplikácií je starý známy dvojklik na tlačidlo Domov.

iOS 11.1 beta 2 je aktuálne dostupná iba pre developerov. Verejní beta testeri by sa jej mali dočkať na konci tohto týždňa. Zatiaľ sa testovanie iOS 11.1 beta 2 nachádza vo svojich začiatok, takže nemôžeme s istotou povedať, kedy sa dočkáme verejného vydania iOS 11.1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.