iOS 10.3 priniesol najradikálnejšiu zmenu od predstavenia prvého iPhonu

iOS 10.3 priniesol množstvo opráv a aj niekoľko noviniek, medzi nimi vylepšenú Siri a užitočnú službu Find my AirPods. Najväčším prekvapením v novom iOS je ale úplne nový súborový systém (filesystem).

Doteraz iOS využíval rozhranie HFS+, ktoré bolo špeciálnou verziou súborového systému HFS, ktorý Apple používal 30 rokov na Macu. Na dnešné pomery tak išlo o ozajstnú starožitnosť a pre Apple nastal čas posunúť sa vpred. Prešiel na APFS, ktorý je novou verziou starého HFS. Pre bežného užívateľa je táto informácia prakticky nepotrebná, no prechod na nový súborový systém si všimnú všetci. Vďaka modernému APFS je systém plynulejší a môže zaberať menej miesta. Zároveň to je hlavný dôvod, prečo sa iOS 10.3 inštaluje pomalšie, než všetky predošlé aktualizácie.

https://twitter.com/NotoriousBUGS/status/846539233305124865

Bonusom je, že nový filesystem pomohol vyriešiť problémy s animáciami v iOS. Apple sľuboval, že moderný systém má 60fps animácie, no to nebola tak celkom pravda. Apple chcel túto rýchlosť dosiahnuť, no bránili mu v tom framedropy, preskakovanie snímkov a ďalšie chybičky, ktoré oberali animácie o dokonalosť. Tieto problémy spomenul vo svojom dokumente Chris Pirillo.

V najnovšom systéme sú animácie vyladené, na čo upozornil cez Twitter aj pracovník Applu, Renaud Lienhart. Tvrdí, že animácie boli jemne upravené a skrátené pre lepší pôžitok. Svoj podiel na tom má aj APFS, ktorý upravuje spôsob, ako iOS narába so súbormi.

Súborový systém APFS – všetko čo potrebujete vedieť

komentárov
 1. Po update negunguje dobre nabijanie. Nabije do 79% a dalej nic. A ani vela miesta neuvolnilo tak ako niektory pisali na forach, len cca 300mb.

  0
  0
 2. no a priniesol kopu dalšich problemov. Aspoň u mňa na iPhone6plus slabšia výdrž baterie, oveľa slabši dosah WiFi, tam kde pred tym nebol problém, teraz vypadava a aj par aplikacii mi zacalo padať.

  0
  0
 3. Iphone 7 128gb
  Po novej aktualizácii cítim menšiu vydrz batérie . Pred aktualizáciou som po práci odchádzal s cca 48-54 % batérie už dlhu dobu po aktualizácii taky istý deň idem domov s 20-24% batérie . Čo Mna rozčuľuje keďže už mi do večera telefón nevydrží !

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.