iFixIt rozobral Apple TV 4K, má vymeniteľný chladič a 3GB RAM

OiXrPPBrBDKSQtPM.medium - iFixIt rozobral Apple TV 4K, má vymeniteľný chladič a 3GB RAM

Ako už býva tradíciou, server iFixIt si zaobstaral a ihneď rozmontoval Apple TV 4K, čím nám poskytol pohľad nielen na to, ako ľahké je túto TV rozmontovať, ale tiež odhalil zopár zaujímavostí.

Tou najväčšou zaujímavosťou je rozhodne upravený chladiaci systém. Vyšší výkon a 4K obsah potrebuje viac chladenia a tak sa na spodnej strane miniatúrnej Apple TV poprvýkrát objavujú chladiace výrezy. Celkovo ich je 8 a sú rozložené okolo stredovej vinžičky. Novinkou je veľký ventilátor, kvôli ktorému Apple od základov prerobil chladiaci systém vo svojej streamovacej krabičke. Rozhodne poteší, že tento ventilátor je možné ľahko vymeniť; vyrobila ho firma Nidec.

Apple TV Teardown 1 1 - iFixIt rozobral Apple TV 4K, má vymeniteľný chladič a 3GB RAM

iFixIt tiež získal pohľad na základnú dosku Apple TV, kde môžeme vidieť procesor Apple A10X v kombinácii s 3GB LPDDR4 RAM od firmy SK Hynix. Pre porovnanie, minulá generácia disponuje len 1GB RAM a procesorom A8, na sledovanie filmov vo Full HD to však bohato stačí. A jednou nepríjemnou novinkou na koniec je odstránenie USB-C portu na zadnej strane. Celkovo je však Apple TV ľahko opraviteľná, pokiaľ nezhorí základná doska.

Apple TV Teardown  - iFixIt rozobral Apple TV 4K, má vymeniteľný chladič a 3GB RAM

 

Viac článkov na tému

1 komentáre

  1. 3nterprise píše:

    „Novinku je veľký ventilátor“
    Nejde ani tak o ten preklep, ako o to, ze ten ventilator nie az tak velky. Po vonkajsom obvode su totiz lamely pasivu a ventilator je len to v strede.

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend