Hackeri údajne získali prístup k 300 miliónom iCloud účtom a požadujú výkupné

Hacker, prípadne skupina hackerov, identifikovaná ako “Turkish Crime Family” má údajne prístup k minimálne 300 miliónom iCloud účtom a vyžadujú od Apple výkupné do budúceho mesiaca.  

Hackeri údajne požadujú výkupné vo výške $75,000, ktoré bude zaplatené v kryptomene Bitcoin, Ethereum, alebo $100,000 v iTunes Gift poukážkach a to do 7. apríla. Ak sa tak nestane a hackeri nedostanú svoje výkupné, vyhrážajú sa, že resetujú veľký počet iCloud účtov a na diaľku vymažú Apple zariadenie obete. Ohrozené účty majú príponu @icloud.com alebo @me.com.

Podľa informácií, hackeri “poskytli členom Apple bezpečnostného tímu snímky obrazovky údajných kompromitovaných emailových účtov”. Taktiež sa na YouTube objavilo video, ktoré ukazuje, ako hackeri pristupujú na iCloud účet neznámej ženy a dokážu na diaľku vymazať jej Apple zariadenie.

Ak je aj snímka obrazovky pravá (čo je malá pravdepodobnosť), člen Apple bezpečnostného tímu oznámil, že spoločnosť nezaplatí žiadne “výkupné”, pretože Apple neodmieňa kyber-kriminálnikov za prekročenie zákona. Apple si podľa informácii následne vypýtal ukážku datasetu, avšak nie je známe, či ju od hackerov dostal.

“Chcem iba svoje peniaze a myslím, že o tejto udalosti by sa určite rado dozvedelo mnoho zákazníkov Apple”.

Takto komentoval svoj čin jeden z hackerov.

Treba sa na tento prípad pozerať skepticky, pretože je malá pravdepodobnosť, že by niekto dokázal tak jednoducho hacknúť iCloud účet a ešte k tomu také množstvo. Apple by sa mal onedlho k tejto kauze vyjadriť.

komentáre
  1. Podla mna, na to co hovoria ze dokazu, si pytaju smiesne male vykupne (v iTunes gift poukazkach :-) ved tieto gift poukazky potom Apple deaktivuje a nemaju nic … (ak ich rychlo nepredaju) To si mohli stravne listky pytat :-) :-)

    0
    0
  2. Gift pouážky???? Však to si vie potom Apple ešte aj pekne dohľadať kde a kto ich použil WTF? nejaký shit hoax

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?