Google Play Music pre iOS prináša podporu pre CarPlay

Google Play Music Header 800x488 - Google Play Music pre iOS prináša podporu pre CarPlay

Dobré správy pre používateľov Google Play Music a CarPlay. Svoju hudbu budete môcť teraz pohodlne ovládať aj v aute.

Google do svojho hudobného klienta pre iOS pred pár dňami pridal podporu pre automobilové rozhranie CarPlay. Radí sa tak k natívnej Apple Music a konkurenčnému Spotify.

CarPlay umožňuje majiteľom iPhonu a kompatibilného auta ovládať vybrané služby priamo na dotykovom displeji jeho ovládacieho panelu. Rozhranie Google Play je podobne ako v prípade ostatných aplikácií zjednodušené do štyroch hlavných kategórií. Home zobrazuje hudobné odporúčania, Recents nedávno prehrávané skladby a playlisty, Music Library celú vašu knižnicu a Stations zas automaticky generované playlisty podľa žánru, či aktivity.

google play music carplay - Google Play Music pre iOS prináša podporu pre CarPlay
Zdroj: 9to5Mac

Na pridanie CarPlay funkcionality stačí aktualizovať na najnovšiu verziu aplikácie a následne ju presunúť do CarPlay ponuky v Nastavenia > Všeobecné > CarPlay > Moje auto.

Aj keď ponuka podporovaných aplikácií sa pomaly rozširuje, stále chýba mnoho dôležitých služieb. Najviac pritom asi zabolia navigačné služby ako Waze, či samotné Google Maps. Môže však byť vydanie prvej kompatibilnej aplikácie od Googlu znamením, že sa veci čoskoro zmenia?

[appbox appstore https://itunes.apple.com/us/app/google-play-music/id691797987?mt=8]
komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.