Facebook pracuje na novej aplikácií

Sociálna sieť Facebook aktuálne pracuje na aplikácií pre set-top boxy, ktorá sa podobá Apple TV.

Nová aplikácia ma byť súčasťou série projektov zameraných na rozšírení video obsahu Facebooku, ktorý ponúka a rozširuje zdroje príjmov. The Wall Street Journal hovorí, že Facebook komunikuje s mediálnymi spoločnosťami ohľadne dlhodobých licencií na prémiové a kvalitné TV programy, ktoré by boli zdieľané vo Facebook aplikácií pre set-top boxy. Mediálne spoločnosti tvrdia, že sa Facebook zameriava na videá, ktoré nemajú dĺžku viac ako 10 minút a sú zamerané pre sociálne siete. Videá sú presnejšie zamerané na všetko od športu až po seriály.

Facebook sa v posledných rokoch veľmi zaujímal o video obsah. Propagoval ho podporou krátkych videí ale aj živých prenosov, ktoré umožnili ľudom prenášať obsah pre svojich priateľov a príbuzných naživo.  Facebook je podľa informácií pripravený posunúť sa z krátkych a živých videí ku kvalitnejším videám a originálnym programom.

Zatiaľ nemáme žiadne presné informácie, kedy bude aplikácia od Facebooku dizajnovaná pre televíziu verejne dostupná. Vieme ale to, že Facebook na nej usilovne pracuje už od polovice roka 2016

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.