Facebook pracuje na novej aplikácií

Sociálna sieť Facebook aktuálne pracuje na aplikácií pre set-top boxy, ktorá sa podobá Apple TV.

Nová aplikácia ma byť súčasťou série projektov zameraných na rozšírení video obsahu Facebooku, ktorý ponúka a rozširuje zdroje príjmov. The Wall Street Journal hovorí, že Facebook komunikuje s mediálnymi spoločnosťami ohľadne dlhodobých licencií na prémiové a kvalitné TV programy, ktoré by boli zdieľané vo Facebook aplikácií pre set-top boxy. Mediálne spoločnosti tvrdia, že sa Facebook zameriava na videá, ktoré nemajú dĺžku viac ako 10 minút a sú zamerané pre sociálne siete. Videá sú presnejšie zamerané na všetko od športu až po seriály.

Facebook sa v posledných rokoch veľmi zaujímal o video obsah. Propagoval ho podporou krátkych videí ale aj živých prenosov, ktoré umožnili ľudom prenášať obsah pre svojich priateľov a príbuzných naživo.  Facebook je podľa informácií pripravený posunúť sa z krátkych a živých videí ku kvalitnejším videám a originálnym programom.

Zatiaľ nemáme žiadne presné informácie, kedy bude aplikácia od Facebooku dizajnovaná pre televíziu verejne dostupná. Vieme ale to, že Facebook na nej usilovne pracuje už od polovice roka 2016

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.