Budúci rok prejdú všetky iPhony na Face ID, v roku 2019 by mohla prísť podpora pre Apple Pencil

iphone x face id hero 800x728 - Budúci rok prejdú všetky iPhony na Face ID, v roku 2019 by mohla prísť podpora pre Apple Pencil

iPhone X je zrejme prvou lastovičkou. Podľa známeho analytika budú všetky iPhony budúci rok disponovať Face ID a OLED displejom.

Ming Chi-Kuo, známy aj ako najspoľahlivejší Apple analytik, tentoraz predpovedá, že Apple plánuje prejsť kompletne na biometrické skenovanie tváre už budúci rok. Face ID, TrueDepth kamera a bezrámikový OLED displej by sa mali objaviť na všetkých budúcich iPhonoch (hovorí sa o dvoch veľkostiach – 5,8“ a väčší vyše 6”), čo by znamenalo úplnú absenciu Touch ID. iPhone 8 je taktiež zrejme posledným iPhonom s tradičným “6-kovým” dizajnom.

Čo to znamená pre budúcnosť Touch ID na Macu a iPade, zatiaľ nevieme. Kuo však už predtým spomenul, že budúci rok očakáva príchod Face ID aj na nový iPad Pro. Prechod na exkluzívne tvárovú biometriu by znamenal koniec chýrovanému projektu s Touch ID implementovaným priamo pod displejom, o ktorom sa hovorilo začiatkom roka. Nasledovať Apple bude v tomto zrejme aj konkurencia – ak sa Face ID ukáže ako ideálne riešenie, môžeme očakávať vlnu podobnej technológie aj u vlajkových lodí Androidu.

To však potrvá minimálne niekoľko rokov. Kuo sa začiatkom mesiaca nechal počuť, že TrueDepth kamera v iPhone X je dva a pol roka pred technológiou, ktorou disponuje konkurencia.

apple pencil iphone x wonder woman - Budúci rok prejdú všetky iPhony na Face ID, v roku 2019 by mohla prísť podpora pre Apple Pencil
Apple Pencil na iPhone zrejme nebude pre každého. Použitia by sa však našli. Zdroj: phonearena.com

S ďalšou novinkou prišli kórejské noviny The Korea Herald, podľa ktorých by aj iPhone konečne mohol dostať podporu pre Apple Pencil. Stať by sa tak malo v roku 2019, teda necelé štyri roky po predstavení iPadu Pro a Pencil.

Aj keď využitie iPhonu na kreslenie v grafických programoch ako na iPade nie je príliš realistický scenár, digitálne pero by mohlo nájsť uplatnenie na rýchle písanie poznámok a náčrtov, podobne ako na rade Galaxy Note od Samsungu. Ten obsahuje stylus už od svojho začiatku, čo v ostatných rokoch nepochybne prispelo k popularizácií veľkých “phabletov”.

komentár
  1. Iba blázon by si kúpil iPhone X. V prvom rade, ten výrez na kameru, senzory a mikrofón? Veď Steve sa musí v hrobe obraciať kvoli takému riešeniu. To ako teraz keď bude človek pozerať film tak na tej strane jednoducho bude odseknuté z obrazu??? A po druhé, viete čo to mapovanie tváre znamená? Videli ste minority report? Veď z WikiLeaks sme mohli vidieť, že Apple všetky (meta)dáta zhromažďuje. Mysliteľ si že to v budúcnosti nebude použité proti Vám keď stroj bude poznať aj tú najmenšiu vrásku na vašej tvári?? Prečítajte si “1984” a konečne sa zobuďte ľudia. Tieto zariadenia sú vyšperkované na sledovanie populácie…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…