Apple začne vyrábať iPhone v Indii už v nasledujúcich týždňoch

Apple má dlhodobo záujem vstúpiť na indický trh, no situácia v krajine je trochu zložitejšia. Indická vláda totiž v záujme rozvoja ekonomiky požaduje, aby firmy, ktoré tu svoj tovar predávajú, ho tu aj vyrábali.

Na tieto podmienky sa Apple rozhodol po rokovaniach s indickou vládou pritakať a už v nasledujúcich mesiacoch sa začne iPhone vyrábať aj v Indii. Výrobu bude mať na starosti firma Wistron, ktorá ešte pred mesiacom vravela, že nevie o žiadnej spolupráci s Applom. Indická vláda však dnes potvrdila pravý opak a Wistron bude skutočne v Bengalúre vyrábať iPhone 6, 6s a iPhone SE. Zahájenie výroby v Indii potvrdil aj Apple, Wistron sa ale k veci nevyjadril.

iPhone 6 a iPhone 6s by sa mali začať v tejto fabrike začať vyrábať už v priebehu nasledujúcich 4 až 6 týždňov, čo znamená, že už o mesiac alebo dva sa na svete objavia prvé iPhony s nápisom Designed by Apple in California. Assembled in India. iPhone SE však do výroby vstúpi podstatne neskôr, až o 3 mesiace. Vtedy by sa mali čínske továrne pomaly preorientovať na iPhone 8 alebo niečo, čo Apple predstaví túto jeseň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.