Apple vydal watchOS 4, prináša nové ciferníky, dizajnové zmeny a rozšírené možnosti tréningu

Apple včera okrem očakávaného iOS 11 vydal aj finálnu verziu operačného systému pre Apple Watch.

watchOS 4 prináša hneď niekoľko menších, či väčších zlepšení. Dostávame napríklad trojicu nových ciferníkov – Siri ciferník s dynamickými informačnými tabmi, Kaleidoscope, ktorý premieňa vaše fotky na keleidoskopické koláže a Toy Story ciferník s obľúbenými postavami ako Woody, Jessie a Buzz Lightyear.

Medzi ďalšie vylepšenia patrí nový vertikálny dock, ktorým môžete skrolovať aj pomocou digitálnej korunky, prekopané rozhranie Apple Music aplikácie, nové komplikácie na ciferníkoch, gestá v aplikácií Mail, rozhranie pre rýchle spustenie tréningu a mnoho ďalších.

Nový systém sa vás bude snažiť lepšie motivovať pri cvičení a pridáva nové mesačné ciele, notifikácie, či vylepšené animácie pri splnení cieľa. Pribudli aj nové režimy pre šport, vrátane vysoko intenzívneho intervalového tréningu (HIIT), vylepšenia režimu plávania a integrácie so posilňovacími strojmi cez Bluetooth. Hodinky vás teraz taktiež budú detailnejšie informovať o pravidelnosti a zmenách vášho tepu. Pri behaní v noci zas oceníte novú funkciu baterky, ktorá rozsvieti displej na špecifickú farbu.


watchOS 4 je kompatibilný so všetkými modelmi Apple Watch (Series 1, 2, 3, vrátane originálneho modelu). Stiahnuť si ho môžete cez Watch aplikáciu na vašom iPhone > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

komentáre
  1. Mňa štve dosť jedna vec. Že mi nefunguje volanie cez wifi, kde mám wifi extender z dôvodu pokrytia celej domácnosti a je mi na nič pokial sa vzdialim s dosahu BT. Na predošlom iOS a watchOS mi fungovalo všetko super, teraz môžem len snívať. Či to bol zámer zo strany applu si môžem len myslieť, ale určite tým znepríjemnili život viacerým ľuďom.

    0
    0
  2. S tou hapticou na budiku som sa trapil tiez a uz som chcel ist aj reklamovat hodinky ;). Workaround je vsak velmi jednoduchy. Vytvor si na iPhone budik v ktorom budes mat zapnute aj vibracie. Samotny budik na iPhone nemusi byt aktivny. Tiez som si vsimol ze aj silent mode sa sprava inak. Vypina zvuk aj pre BUDIK na apple watch. Uz sa mi podarilo kvoli tymto zmenam zaspat :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť