Apple vydal tvOS 11.2 (beta 2) pre verejných beta testerov

Apple dnes vydal druhú beta verziu nadchádzajúcej aktualizácie tvOS 11.2 pre svoj beta testovací tím.

Druhá beta prichádza týždeň po prvej a deň po vydaní tvOS 11.2 pre developerov. Taktiež tvOS 11.2 prichádza týždeň po vydaní tvOS 11.1, prvou hlavnou aktualizáciou od vydania tvOS 11. Verejná beta verzia tvOS 11.2 sa dá získať navigovaním do aplikácie Nastavenia na Apple TV a navigovaním do “Softvérové aktualizácie”, ktoré sú pod položkou Systém. Políčko “Získavať verejné beta aktualizácie” musí byť v polohe zapnuté. Keď tomu tak je, Apple TV automaticky stiahne betu operačného systému.

Podľa poznámok k vydaniu od Apple, tvOS 11.2 po novom umožňuje developerom používať funkciu AVDisplayManager, ktorá dovoľuje zariadeniam automaticky zmeniť zobrazovacie módy videa aby súhlasili s natívnym frame rateom a dynamickým rozsahom obsahu videa.

Beta aktualizácia taktiež zahŕňa podporu pre zmenu obrazového výstupu Apple TV 4K do SDR pre aplikácie, ktoré sú počas fungovania viazané ku GPU a pracujú v HDR a zároveň “znovapredstavuje” kategóriu “Nepozreté” v Domácom zdieľaní pre filmy, relácie a domáce videá.

Okrem vyššie uvedeného, prináša aktualizácia tvOS 11.2 už tradične opravy chýb a bezpečnostné vylepšenia operačného systému tvOS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?