Apple vydal novú rekamu na funkciu Portrait Lightning

Apple pred nedávnom vydal reklamu, ktorá vyzdvihuje novú funkciu kamery Portrait Lighting v iPhone 8. Táto funkcia užívateľom umožní vytvoriť dramatické štúdiové svetelné efekty. 

Reklama s názvom “Portraits of Her” (z angl. Jej portréty) nám predstaví Shannon Wise z hudobnej skupiny The Shacks. Speváčka v reklame kráča po chodníku a spieva singel skupiny z roku 2016 “The Strange Effect” pričom prechádza rôznymi módmi Portrait Lighting efektu ako je napríklad Natural Light (Prírodné svetlo), Studio Light (Štúdiové svetlo), Contour Light (Kontúrové svetlo) a Stage Light (Pódiové svetlo).

https://youtu.be/REZl-ANYKKY

Krátka reklama sa končí s manipulantom iPhonu 8 Plus, ktorý si prezerá fotky Shannon Wise s Portrait Light efektom a vyberá svoju obľúbenú.

Funkcia Portrait Lighting na iPhone 8 PlusiPhone X využíva sofistikovaný algoritmus aby vypočítala, ako tvár spolupracuje s okolitým svetlom. Povráva sa, že kým Apple vytváral túto novú funkciu, študoval práce profesionálnych maliarov portrétov ako aj svetoznámych umelcov aby videl ako bolo osvetlenie použité vo vizuálnom umení počas histórie.

UložiťUložiť

komentáre
  1. Dobrý deň,

    testovali sme túto funkciu na rôznych tvárach na demonštračnom iPhone 8 Plus v predajniach iStores. Funkcia fungovala perfektne a splnila naše očakávania. Môžeme povedať, že bola viac ako “použiteľná”. :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?