Apple vydal nové bety iOS 11.1 a macOS 10.13.1

Práve vyšli najnovšie beta verzie pre iOS 11.1 a macOS High Sierra 10.13.1. Zatiaľ len pre vývojárov.

Apple testuje už piatu beta verziu iOS 11.1 a štvrtú v prípade macOS 10.13.1, obe aktualizácie sa sústredia predovšetkým na potrebné opravy chýb a zlepšenie výkonu a bezpečnosti. Konkrétne zaplátajú zraniteľnosť vo WPA2 Wi-Fi sieťach, ktorá na momentálnej verzii umožňuje potenciálnym útočnikom sledovať citlivé informácie používateľa cez sieťovú aktivitu.

Aktualizácie taktiež prinášajú desiatky nových emoji, okrem iného Tyranosaura Rexa, upíra, čarodejníka, nové zvieratá a jedlá, zvracajúcu tvár a mnoho ďalších. Detaily o nich nájdete tu.

iOS 11.1 taktiež opravuje chybu s funkciou Reachability, v ktorej sa nedá stiahnuť notifikačná lišta a vracia naspäť 3D Touch gesto pre multitasking. Taktiež by sa s jej vydaním mala objaviť aj služba Apple Pay Cash na posielanie hotovosti medzi používateľmi iMessage. Tú aktuálne testujú len interní zamestnanci, na Slovensku a v Čechách ju však bohužiaľ zatiaľ neočakávame.

Finálne verzie oboch systémov by mali vyjsť niekedy v priebehu nasledujúceho mesiaca. Čoskoro by mali byť dostupné aj verzie pre verejných beta testerov. Apple taktiež dnes vydal nové verzie watchOS 4.1 a tvOS 11.1.

komentárov
 1. …škoda, že sa miesto smajlikov radšej nevenujú miznúcim hodinám na iphone 6 alebo vrátili podporu pre google talk na highsiere… :)

  0
  0
 2. 11.1. beta5, Iphone 8 plus – mne widget počasia stále neaktualizuje, keď otvorím aplikáciu tam je iná teplota ako vo widgete. Vo widete po celý deň žiadna zmena.

  0
  0
 3. ja pouzivam na pocasie aj do widgete weather live a ten ma presnejsie pocasie ako pocasie defaultne a aktualizuje sa bez problemov vsade, aj na TV..

  0
  0
 4. úprimne – toto bola celkovo jedna z najhorších sérii updatov – len drobné faily spomeniem – iphone svojvoľne kopec ľuďom zapol CLIR, mrzne pri robené printscreenov,
  apple watch prestala fungovať haptica- vibrovanie pri budíku,
  mac si v kalkulačke nevie zapamätať jeden výsledok …

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.