fbpx

Apple vydal nové bety iOS 11.1 a macOS 10.13.1

ios 11 macos high sierra macbook ipad iphone appletv devices 600x284 - Apple vydal nové bety iOS 11.1 a macOS 10.13.1

Práve vyšli najnovšie beta verzie pre iOS 11.1 a macOS High Sierra 10.13.1. Zatiaľ len pre vývojárov.

Apple testuje už piatu beta verziu iOS 11.1 a štvrtú v prípade macOS 10.13.1, obe aktualizácie sa sústredia predovšetkým na potrebné opravy chýb a zlepšenie výkonu a bezpečnosti. Konkrétne zaplátajú zraniteľnosť vo WPA2 Wi-Fi sieťach, ktorá na momentálnej verzii umožňuje potenciálnym útočnikom sledovať citlivé informácie používateľa cez sieťovú aktivitu.

Aktualizácie taktiež prinášajú desiatky nových emoji, okrem iného Tyranosaura Rexa, upíra, čarodejníka, nové zvieratá a jedlá, zvracajúcu tvár a mnoho ďalších. Detaily o nich nájdete tu.

iOS 11 emotikony 1 - Apple vydal nové bety iOS 11.1 a macOS 10.13.1

iOS 11.1 taktiež opravuje chybu s funkciou Reachability, v ktorej sa nedá stiahnuť notifikačná lišta a vracia naspäť 3D Touch gesto pre multitasking. Taktiež by sa s jej vydaním mala objaviť aj služba Apple Pay Cash na posielanie hotovosti medzi používateľmi iMessage. Tú aktuálne testujú len interní zamestnanci, na Slovensku a v Čechách ju však bohužiaľ zatiaľ neočakávame.

Finálne verzie oboch systémov by mali vyjsť niekedy v priebehu nasledujúceho mesiaca. Čoskoro by mali byť dostupné aj verzie pre verejných beta testerov. Apple taktiež dnes vydal nové verzie watchOS 4.1 a tvOS 11.1.

Viac článkov na tému

8 komentárov

 1. Danmar píše:

  …škoda, že sa miesto smajlikov radšej nevenujú miznúcim hodinám na iphone 6 alebo vrátili podporu pre google talk na highsiere… :)

 2. Marek píše:

  11.1 beta5, Iphone6 konecne aktualizuje pocasie widget

 3. Peter píše:

  11.1. beta5, Iphone 8 plus – mne widget počasia stále neaktualizuje, keď otvorím aplikáciu tam je iná teplota ako vo widgete. Vo widete po celý deň žiadna zmena.

 4. treska píše:

  ja pouzivam na pocasie aj do widgete weather live a ten ma presnejsie pocasie ako pocasie defaultne a aktualizuje sa bez problemov vsade, aj na TV..

 5. Tomas Puskas píše:

  úprimne – toto bola celkovo jedna z najhorších sérii updatov – len drobné faily spomeniem – iphone svojvoľne kopec ľuďom zapol CLIR, mrzne pri robené printscreenov,
  apple watch prestala fungovať haptica- vibrovanie pri budíku,
  mac si v kalkulačke nevie zapamätať jeden výsledok …

 6. losos píše:

  clir je problem špecifického operátora

 7. Marek píše:

  vcera po aktualizacii fungoval widget pocasia asi pol dna, dnes opat nejde

 8. J V píše:

  Nefungujú správy ,pri odosielani má prehadzuje na neviditeľný atrament

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend