Apple vydal iOS 10.3 beta 3 pre developerov

Apple včera zverejnil pre developerov tretiu betu nadchádzajúceho iOS 10.3. 

Tretia beta prišla dva týždne po vydaní druhej bety iOS 10.3 a viac ako dva mesiace po vydaní iOS 10.2, veľkej aktualizácie operačného systému iOS 10. Registrovaný developeri si môžu stiahnuť tretiu betu iOS 10.3 z Apple Developer Centa alebo pomocou technológie over-the-air, pokiaľ majú nainštalovaný príslušný konfiguračný profil.

iOS 10.3 je ďalšou veľkou aktualizáciu, ktorá nám prinesie hneď niekoľko nových funkcií a zmien v operačnom systéme iOS 10. Najväčším prínosom pre zákazníkov je nová funkcia “Find My AirPods”, ktorá má za úlohu lokalizovať stratené slúchadlá. Find My AirPods taktiež zaznamená poslednú známu polohu AirPodov a Bluetooth nám následne umožní prehrať zvuk na stratených AirPodoch.

Najnovšia aktualizácia taktiež obsahuje aj nový Apple File System (APFS), ktorý sa nainštaluje po aktualizácií zariadenia na iOS 10.3. APFS je optimalizované pre flash/SSD úložisko a obsahuje funkcie ako je napríklad silné šifrovanie.

Apple plánuje v iOS 10.3 predstaviť aj zopár zmien v App Store. Po prvý krát v histórií App Store, umožní Apple developerom odpovedať na recenzie  na aplikácie. Užívatelia iOS budú taktiež schopný označovať recenzie/hodnotenia ako “Pomohli” alebo “Nepomohli”, čo umožní zobrazovať najrelevantnejšie odpovede. Taktiež Apple plánuje obmedziť počet žiadostí developerov na recenziu aplikácie užívateľom. Užívatelia budú môcť hodnotiť aplikáciu bez toho aby ju museli opustiť a pridá sa aj možnosť úplného vypnutia vyskakovacích okien na hodnotenie aplikácie.

Nový iOS 10.3 taktiež obsahuje aj redizajnovanú animáciu otvárania a zatvárania aplikácie. Taktiež sa pridáva aj profil Apple ID do nastavení a zlepší sa prehľad využitia iCloud úložiska.

Kompatibilita aplikácií – V nastaveniach nájdeme novú sekciu “Kompatibilita aplikácií”, ktorá vytvorí zoznam aplikácií, ktoré už nemusia byť v ďalších verziách iOS funkčné. Po kliknutí na aplikáciu v zozname prejdeme do App Store a môžeme tak zistiť, kedy bola aplikácia naposledy aktualizovaná. V predošlých betách iOS 10.3 sa zistilo, že po otvorení aplikácie, ktorá je na tomto zozname sa zobrazí upozornenie na nekompatibilitu. Sekcia kompatibilita aplikácií sa nachádza vo Všeobecné ->O zariadení a odtiaľ sa presunieme na dol, kde bude sekcia Aplikácie, na ktorú klikneme.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.