Apple si od Samsungu objednal 70 miliónov kusov OLED panelov pre nové modely iPhonov

Produkcia 2017 iPhonov je na spadnutie. Dôkazom je aj fakt, že si Apple objednal 70 miliónov OLED panelov. Podľa všeobecne známych informácií bude práve Samsung výhradným dodávateľom týchto panelov. 

Apple si také množstvo panelov objednal kvôli očakávanému dopytu po novom iPhone (2017), ktorý by mal obsahovať edge-to-edge OLED displej, sklenené telo a cenu, ktorá bude o čosi vyššia. Apple sa so Samsungom spojil práve kvôli vyššie spomenutému dopytu.

Internetový portál Nikkei zverejnil informáciu od dodávateľského reťazca, ktorá znie nasledovne a zároveň sa zhoduje s predpoveďou IHS Markit analytika Davida Hsieha:

Apple si tento rok od Samsungu objednal 70 miliónov jednotiek OLED panelov. No Samsung je v roku 2017 pripravený vyrobiť až 95 miliónov kusov pre Apple, ak by dopyt prekorčil očakávania.

Počuli sme už predpovede, že po septembrovom predstavení nového OLED iPhonu bude nasledovať informácia o “nedostatku kusov” a dostupnosť s označením “neskoršie v tomto roku”. Podľa Hsieha je to veľmi pravdepodobný scenár. “Je taktiež možné, že niektoré zo 70 miliónov kusov nebudú doručené zákazníkom tento rok a dodacia lehota sa predĺži do roku 2018 v závislosti od dopytu”. Komentoval Hsieh možné problémy s dodávkami.

Internetovému portálu Nikkei sa od svojho zdroja podarilo získať informácie, čo budeme môcť od nového zariadenia očakávať. Portál verí, že na septembrovom predstavení uvidíme jedinečný OLED iPhone s 5,2 palcovým displejom, ktorý zároveň nebude obsahovať Home Button. Tento model sa bude predávať spolu so štandardným 4,7 a 5,5 palcovými modelmi s LCD displejom a vstavaným Home Buttonom. Všetky tri iPhony budú disponovať bezdrôtovým nabíjaním (neskoršie informácie naznačujú, že sa bude jednať o indukčné) a budú vodeodolné. Minimálne jeden model, pravdepodobne OLED iPhone, bude obsahovať 3D senzor na rozpoznávanie tvárí.

Ostatné informácie o novom iPhone 8 (ktoré už nie sú od Nikkei) naznačujú, že nové modely budú mať vylepšené kamery, efektívnejší a rýchlejší A11 procesor, Touch ID vstavané do displeja, True Tone úpravu okolitého svetla a snáď aj funkciu rozšírenej reality pomocou kamery.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť