Apple pomôže FBI s odomknutím iPhonu texaského strelca

Postoje sa menia a kým v roku 2015 Apple odmietol pomôcť FBI s hacknutím iPhonu, ktorý používal terorista zo San Bernardina, v najnovšom prípade Apple okamžite kontaktoval FBI.

“Ponúkli sme [FBI] asistenciu a urýchlenú odpoveď v prípade akéhokoľvek právneho procesu, s ktorým nás kontaktujú,” prehlásil Apple pre stanicu ABC. Spoločnosť tak učinila krátko po tlačovej besede, na ktorej bolo mimo iného odhalené, že strelec David Kelley používal mobilný telefón od Applu. Spoločnosť tiež dodala, že každý deň spolupracuje s policajnými zložkami a tisícom agentov poskytuje špecializovaný tréning, na ktorom im približuje svoje zariadenia a vysvetlí im, ako v prípade potreby obdržať informácie od spoločnosti.

V roku 2015, keď Syed Rizwan Farook zastrelil 14 ľudí v San Bernardine, spoločnosť odmietla pomôcť FBI s prelomením zabezpečenia telefónu. FBI totiž požadovala vytvorenie backdooru, ktorý by mohli agenti použiť, aby získali informácie z telefónu vyšetrovanej osoby. Apple argumentoval, že backdoor by mohol byť zneužitý a vo výsledku tak FBI zaplatila 900 000 dolárov hackerovi, ktorý prelomil zabezpečenie mobilu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.