Apple organizoval seminár o boji proti leakom, účastníci ho leakli na internet

Tim Cook WWDC

V poslednej dobe je Apple až príliš predvídateľný a to aj vďaka leakom, ktoré sa objavujú na internete. Dnes je totiž pravidlom, že sa informácie o pripravovaných zariadeniach dostanú na verejnosť niekoľko mesiacov pred ich ohlásením. Na jednu stranu to okolo Applu vytvára hype, na stranu druhú sa kvôli tomu vytráca stará dobrá tajuplnosť značky.

Tim Cook už dávnejšie sľuboval, že bude bojovať proti nechceným únikom informácií a preto začal pre svojich zamestnancov organizovať hodinové semináre. Volajú sa Stopping Leakers – Keeping Confidential at Apple a majú za účel poučiť zamestnancov o tom, že zverejňovať prísne tajné informácie sa nepatrí. Je preto ironické, že sa informácie o tomto seminári dostali na internet.

Weibo iPhone 7s Plus iPhone 8 iPhone 7 Leak

Prezentáciu majú na starosti David Rice, Lee Freedman a Jenny Hubbert. Táto trojica sa radí k expertom v oblasti bezpečnosti a komunikácie. Samotná prezentácia sa konala priamo v sídle Applu a zúčastnilo sa jej 100 zamstnancov. Očakáva sa pritom, že Apple bude organizovať aj ďalšie podobné eventy, ktoré majú poučiť čo najviac zamestnancov o tom, prečo udržať budúce produkty Applu v utajení.

Počas prezentácie sa zamestnanci dozvedia napríklad o elitnom tíme agentov Global Security. Túto tajnú políciu vovnútri Applu tvorí neznámy počet bývalých agentov NSA, FBI, tajných služieb a americkej armády. Jedná sa o skutočných expertov, ktorí sú v prípade leaku mobilizovaní a dokážu vypátrať pôvodcu leakera. Dôvod je jednoduchý – Apple nechce, aby sa takéto informácie dostali do tlače, falšovateľom alebo konkurenčným firmám.

Apple počas prezentácie prezradil, že rok 2016 bol rokom, kedy pracovníci Applu prekonali pracovníkov tovární v počte leakov.

iphone 8 hardware leak

komentáre
  1. “leakli, hype, …” To na to nie sú slovenské slová?
    Ľudia, vám už poniektorým z tej angličtiny riadne haraší!

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť