Apple mení štýl písma na svojich webových stránkach

Počnúc včerajškom začal Apple postupne meniť písmo svojich stránok Apple.com na typ písma San Francisco

Písmo San Francisco bolo prvý krát predstavené v roku 2015 spolu s Apple Watch. Na domovských stránkach Apple je možné vidieť, ako sa hlavný text zmenil z písma Myriad na San Francisco. Dôvodom nie je až taký zložitý, ako by sme mohli čakať. San Francisco je tučnejšie a jednoducho ľahšie na čítanie. Aj preto je písmo používané už od systému iOS 9 a OS X 10.11.

San Francisco je štýl písma, ktorý sa celkom podobá písmu Helvetica. Bol vytvorený špecificky pre zariadenia s malým displejom, ako sú napríklad Apple Watch, pretože vytvára väčšie medzery medzi písmenami a tým pádom je text o niečo viac čitateľnejší. Vďaka svojmu čistému dizajnu vyzerá dobre aj na Retina displejoch.

Zaujímavosťou je, že San Francisco bolo prvé písmo, ktoré Apple vytvoril po dlhých rokoch. V 80. a 90. rokoch vytváral Apple svoje vlastné písma, avšak po chvíli s tým prestal.

Nové písmo zatiaľ nie je použité na všetkých stránkach Apple. Avšak môžeme očakávať jeho postupné menenie.

 

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?