Apple mení štýl písma na svojich webových stránkach

Počnúc včerajškom začal Apple postupne meniť písmo svojich stránok Apple.com na typ písma San Francisco. 

Písmo San Francisco bolo prvý krát predstavené v roku 2015 spolu s Apple Watch. Na domovských stránkach Apple je možné vidieť, ako sa hlavný text zmenil z písma Myriad na San Francisco. Dôvodom nie je až taký zložitý, ako by sme mohli čakať. San Francisco je tučnejšie a jednoducho ľahšie na čítanie. Aj preto je písmo používané už od systému iOS 9 a OS X 10.11.

San Francisco je štýl písma, ktorý sa celkom podobá písmu Helvetica. Bol vytvorený špecificky pre zariadenia s malým displejom, ako sú napríklad Apple Watch, pretože vytvára väčšie medzery medzi písmenami a tým pádom je text o niečo viac čitateľnejší. Vďaka svojmu čistému dizajnu vyzerá dobre aj na Retina displejoch.

Zaujímavosťou je, že San Francisco bolo prvé písmo, ktoré Apple vytvoril po dlhých rokoch. V 80. a 90. rokoch vytváral Apple svoje vlastné písma, avšak po chvíli s tým prestal.

Nové písmo zatiaľ nie je použité na všetkých stránkach Apple. Avšak môžeme očakávať jeho postupné menenie.

 

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.