Apple hasí ďalší problém s macOS High Sierra, tentoraz so zdieľaním súborov

Len krátko po vydaní opravy kritickej chyby v macOS High Sierra sa objavil ďalší problém. Týka sa zdieľania súborov. Ako ho opraviť?

Softvérová divízia Applu je posledné dni zrejme v pohotovostnom stave. V utorok večer sa na internet dostal popis kritickej bezpečnostnej chyby v najnovšom macOS High Sierra, ktorý umožňoval prístup do akéhokoľvek Macu aj bez hesla používateľa. Len necelých 24 hodín na to Apple dieru zaplátal bezpečnostnou aktualizáciou 2017–001 a ospravedlnil sa zákazníkom.

Tá ale so sebou prináša ďalšiu chybu, aj keď zďaleka nie tak nebezpečnú. Viacerí používatelia sa na zahraničných fórach ozvali s tým, že sa im po update nedarí spustiť funkcia File Sharing.

Apple problém zrejme opraví až v nasledujúcej aktualizácii, dnes však zverejnil podporný dokument s návodom, ako funkciu medzičasom rozbehať. Stačí, ak otvoríte Terminál a zadáte doň nasledujúci príkaz.

sudo /usr/libexec/configureLocalKDC

Viac o aktuálnej bezpečnostnej diere si môžete prečítať na tomto odkaze. Ak používate macOS High Sierra a ešte ste nenainštalovali najnovší patch, odporúčame tak urýchlene urobiť.

komentár
  1. Ahojte. Máte aj vy problém s neustálnym mrznutím macu? Od kedy som nainštaloval update, za posledné 3 dni mi zamrzol hádam aj 14x a teda musel byť vynútený reštart. Mac používam 2 roky ale doteraz toto urobil hádam len raz. A teraz preventívne každé 3 hodiny.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť