Apple hasí ďalší problém s macOS High Sierra, tentoraz so zdieľaním súborov

Len krátko po vydaní opravy kritickej chyby v macOS High Sierra sa objavil ďalší problém. Týka sa zdieľania súborov. Ako ho opraviť?

Softvérová divízia Applu je posledné dni zrejme v pohotovostnom stave. V utorok večer sa na internet dostal popis kritickej bezpečnostnej chyby v najnovšom macOS High Sierra, ktorý umožňoval prístup do akéhokoľvek Macu aj bez hesla používateľa. Len necelých 24 hodín na to Apple dieru zaplátal bezpečnostnou aktualizáciou 2017–001 a ospravedlnil sa zákazníkom.

Tá ale so sebou prináša ďalšiu chybu, aj keď zďaleka nie tak nebezpečnú. Viacerí používatelia sa na zahraničných fórach ozvali s tým, že sa im po update nedarí spustiť funkcia File Sharing.

Apple problém zrejme opraví až v nasledujúcej aktualizácii, dnes však zverejnil podporný dokument s návodom, ako funkciu medzičasom rozbehať. Stačí, ak otvoríte Terminál a zadáte doň nasledujúci príkaz.

sudo /usr/libexec/configureLocalKDC

Viac o aktuálnej bezpečnostnej diere si môžete prečítať na tomto odkaze. Ak používate macOS High Sierra a ešte ste nenainštalovali najnovší patch, odporúčame tak urýchlene urobiť.

komentár
  1. Ahojte. Máte aj vy problém s neustálnym mrznutím macu? Od kedy som nainštaloval update, za posledné 3 dni mi zamrzol hádam aj 14x a teda musel byť vynútený reštart. Mac používam 2 roky ale doteraz toto urobil hádam len raz. A teraz preventívne každé 3 hodiny.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.