Apple a Carl Zeiss pripravujú vlastné okuliare s rozšírenou realitou

CES 2017 Zeiss AR

Už dlhšiu dobu sa povráva, že Apple vyvíja vlastné okuliare s rozšírenou realitou a zdá sa, že tu máme prvé (nechcené) oznámenia.

Podobne ako mnohé iné projekty, aj tento chcel Apple udržovať v tajnosti. Problém je však, že hoci má expertov na softvér a hardvér, len ťažko by dokázal vyvinúť vlastnú optiku. Sú tu firmy s dlhoročnou históriou, ako napríklad Zeiss. Práve tento priekopník vo svete optiky má pomáhať Applu s vývojom okuliarov. Nechcene to potvrdil v priebehu minulého týždňa jeden zo zamestnancov firmy Zeiss na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas.

Tohto veľtrhu sa zúčastnil aj známy bloger Robert Scoble a všimol si, že firma Zeiss tu má stánok v sekcii Augmented Reality. Narozdiel od iných firiem tu však Zeiss neukázal žiaden produkt a tak ostávalo záhadou, prečo tu Zeiss je, keď tu nič nemá. Hlavným dôvodom zrejme je, že Apple zakázal firme Zeiss čokoľvek ukázať. Apple je dodnes známy udržovaním tajomstva nad svojimi produktami, hoci dnes už nedokáže zabraňovať únikom tak ako doposiaľ.

Scoble od zamestnanca firmy Zeiss zistil, že dvojica firiem pracuje na nových, ľahkých okuliaroch s rozšírenou realitou. Produkt by sa tak mohol rozmermi viac podobať na Google Glass než na HoloLens. Navyše je tu šanca, že zariadenie bude kompatibilné s okuliarmi rôznych dioptrií, čo Applu umožní rozšíriť potenciálnu užívateľskú základňu. Okuliare majú byť prepojené s iPhone a predstavené môžu byť ešte tento rok. Pravdepodobne spolu s výročným modelom iPhone.

komentáre
  1. Bee: V článku sú dve fotografie. Jedna ukazuje AR okuliare, druhá ukazuje už existujúci produkt firmy Zeiss, virtuálnu realitu Zeiss One. Myslím, že nie je nič zlé na tom ukázať fotografiu existujúceho produktu z portfólia firmy, o ktorej tento článok hovorí.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť