Aplikácie tretích strán budú odteraz na prístup k iCloudu vyžadovať špecifické heslá

Apple zmenil spôsob, akým sa budeme v iOS aplikáciách tretích strán prihlasovať do svojho iCloud účtu. Čoskoro budú všetky vyžadovať špecificky generované heslá.

Začínajúc od 15. júna budú všetky aplikácie pracujúce s vašimi iCloud údajmi – napríklad kalendáre, mailové klienty a ďalšie – vyžadovať jedinečné heslo vygenerované pre konkrétnu aplikáciu. To znamená, že sa už nebudete prihlasovať pomocou svojho Apple ID hesla, ktoré bude po novom možné využívať len priamo v službách Applu.

Pre každého, kto takéto aplikácie používa, to prakticky znamená, že si musí aktivovať dvojfaktorové overenie účtu a následne si vygenerovať špecifické heslá. Výhodou bude zvýšená bezpečnosť, nakoľko nemusíte svoje pôvodné heslo poskytovať tretím stranám.

Ako si aktivovať dvojfaktorové overenie, si môžete prečítať v našom krátkom návode. Na najnovších verziách iOS a macOS si môžete nastaviť aj priamo v nastaveniach zariadenia, táto možnosť však zatiaľ nemusí byť dostupná pre každého.

Na vygenerovanie hesla pre špecifickú aplikáciu choďte na appleid.apple.com > Zabezpečenie > Heslá pre aplikácie > Generovať heslo.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.