Update pre Facebook Messenger prináša podporu 3D Touch gest

Messenger bol včera aktualizovaný na verziu 79.0, ktorá konečne pridáva podporu 3D Touch gest aj pre platformu od Facebooku.

Pribudli takzvané gestá Peek & Pop, pomocou ktorých si môžete na iPhone 6s a 6s Plus prezerať náhľady správ, odkazov a ďalšieho obsahu. Silnejším zatlačením na displej tak podľa slov Facebooku môžete v aplikácii nahliadnuť na kontakty, konverzácie, fotky, videá, stickery, linky a lokácie.

Podpora pre plnohodnotné 3D Touch gestá je pre Messenger dostupná až teraz, takmer rok od predstavenia iPhonu 6s. Predošlé verzie totiž ponúkali len 3D Touch skratky na ikonke aplikácie. S príchodom iOS 10 bude potenciál tejto technológie ďalej rozšírený – používať ju budete môcť aj v notifikáciách a pribudnú tiež rozšírené náhľady na domovskej obrazovke.

Facebook Messenger je dostupný zadarmo na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.