iPhone 7 bude možno disponovať 1,960 mAh batériou

14% nárast kapacity oproti predchádzajúcemu modelu. Ešte nepredstavený iPhone 7 od spoločnosti Apple bude možno disponovať väčšou batériou ako tou, ktorá sa nachádza v iPhone 6s, čo by mohlo znamenať aj jej väčšiu životnosť oproti modelu 6s.

iphone 7 conc

Steve Hemmerstoffer z OnLeaks, ktorý často zdieľa úniky komponentov a informácie o nových zariadeniach ešte pred ich vydaním nám ukazuje potencionálnu batériu z iPhonu 7, ktorá bude obsahovať 1,960 mAh, čo predstavuje zlepšenie oproti 1,715 mAh v iPhone 6s. Dlhšia životnosť batérie je často jedna z najžiadanejších funkcií pri každom novom iPhone. A s iPhonom 7 by mohla byť táto žiadaná funkcia splnená. Tým, že sa iPhone nebude moc dizajnovo odlišovať od iPhonu 6s, bude dlhšia životnosť veľmi podstatný predajný parameter. Okrem vyššej kapacity batérie, by mohla spoločnosť Apple zvýšiť životnosť aj pomocou softvéru na optimalizáciu spotreby energie a účinnejšieho A10 procesoru.

battery iphone 7

Zaujímavé je, že batéria na obrázku s kapacitou 7,04 Whr (batéria pre iPhone 7) je veľmi podobná tej z iPhonu 6, ktorý má kapacitu 7,01 Whr. Pritom iPhone 6s má kapacitu iba 6,61 Whr. Ak sú teda Hemmerstofferove informácie správne, v iPhone 7 sa dočkáme veľkého nárastu kapacity oproti predchádzajúcemu modelu. Zatiaľ nemáme žiadne informácie o kapacite batérie v 5,5″ iPhone 7 Plus, no očakáva sa, že bude mať väčšiu kapacitu ako iPhone 6s Plus (2,750 mAh) ale podobnú ako iPhone 6 Plus (2,915 mAh).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.