Twitter prestane do 140-znakového limitu rátať odkazy a fotky

Sociálna sieť Twitter zmení spôsob, akým do Tweetov vkladáme hyperlinky a obrázky. Po novom sa nebudú rátať do 140-znakového limitu.

Zmena by sa podľa serveru Bloomberg mala prejaviť už v priebehu najbližších dvoch týždňov. Ide pritom o snahu umožniť používateľom väčšiu flexiblitu – linky totiž zvyčajne z limitu ukroja 23 znakov, aj potom ako ich Twitter automaticky skráti.

Spoločnosť už začiatkom roka údajne zvažovala toto obmedzenie kompletne odstrániť a nastaviť nový, až 10 000-znakový limit. To by však v praxi zmenilo celý účel tweetov, ktoré sa od konkurencie odlíšili práve vďaka krátkym, útržkovitým informáciám a rýchlym, živým updatom. To však neznamená, že je na Twitteri problémom zdieľať dlhšie texty – jednoduchým riešením je napríklad zverejniť ho ako fotografiu, veľmi populárne je však aj reťazové tweetovanie.

Vedeli ste, že?: Pôvodný 140-znakový limit vznikol ešte v roku 2006, kedy sociálna sieť debutovala. Jeho cieľom bolo zmestiť jednotlivé tweety do jednej SMS správy – pred masovým rozšírením smartphonov totiž išlo o bežný spôsob ako tweetovať za chodu, aj bez prítomnosti počítača a internetového pripojenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.