Tony Fadell, tvorca iPodu, opúšťa spoločnosť Nest

Tony Fadell, známy aj ako “otec iPodu” a tvorca inteligentného termostatu Nest oznámil, že opúšťa spoločnosť, ktorú pomohol založiť.

Fadell od roku 2013, kedy bol Nest odkúpený, pracoval pre Google. Neskôr v roku 2014 dostal v spoločnosti pod palec experimentálnu divíziu, ktorá mala na starosti napríklad vývoj okuliarov Google Glass.

V blogovom príspevku oznámil, že rozhodnutie opustiť Nest nebolo náhle a v pláne bolo už od konca minulého roka. Aj keď už nebude angažovaný do každodenného chodu spoločnosti, Fadell ostane v pozícii poradcu pre materskú spoločnosť Alphabet a jej šéfa Larryho Pagea. Odchod z Nestu mu umožní viac voľného času, ktorý plánuje venovať tvorbe ďalších produktov “rozbíjajúcich” zavedené konvencie v technologickom odvetví.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.