Tip: Vyskúšajte si nový Touch Bar aj na svojom terajšom Macu, či iPade

Nové MacBooky Pro s Touch Barom sa ešte len pripravujú na expedíciu prvým zákazníkom. Na vyskúšanie nového ovládacieho prvku však na ne nemusíte čakať.

Ak sa neviete rozhodnúť, či si nové MacBooky zadovážiť, alebo len jednoducho chcete vedieť, ako nový Touch Bar funguje, môžete siahnuť po zaujímavej utilite, ktorá sa už stihla objaviť v Apple vývojárskej komunite.

Andreas Verhoeven a Robbert Klarenbeek do sveta vypustili Touch Bar Demo App, odomykajúc tak túto funkcionalitu na každom Macu, ktorý beží na najnovšej verzii macOS. Appka jednoducho po stlačení klávesy Fn zobrazí kontextuálnu ponuku Touch Baru priamo na obrazovke Macu, alebo na pripojenom iPade. Virtuálny Touch Bar funguje funguje presne ako ten reálny, takže si môžete s ľahkosťou aj na vlastnej koži vyskúšať podporované skratky a ovládacie prvky v jednotlivých aplikáciách.

touch bar demo emoji

Inštalácia na Mac je pomerne jednoduchá, budete však potrebovať aktualizáciu na najnovšiu veziu macOS Sierra 10.12.1 (build 16B2657), ktorá obsahuje podporu pre Touch Bar. Nainštalovať si ju môžete priamo zo stránok Applu. Následne stačí stiahnuť samotnú aplikáciu, ktorú nájdete na GitHube.

Inštalácia na iPad je vďaka limitáciam systému iOS o niečo komplikovanejšia, dá sa však zvládnuť. Na Macu budete potrebovať aplikáciu Xcode, cez ktorú je potrebné skompilovať kód z GitHubu. Plný návod ako sideloadovať aplikácie na iOS, nájdete napríklad na Reddite (odkaz v angličtine). Po úspešnom zvládnutí tohto postup stačí aplikáciu spustiť a pripojiť iPad cez USB kábel na svoj Mac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.