Tim Cook obhajuje Apple Watch, nemajú také zlé predaje ako tvrdí IDC

Predošlé štatistiky vraveli, že sa predaje Apple Watch drasticky znížili. Teraz sa však zrejme deje opak. Tim Cook tvrdí, že počas prvého víkendu Vianočnej sezóny pokorili hodinky od Applu rekord.

Cook pre Reuters uviedol, že Apple Watch môžu patriť k najpopulárnejším darčekom týchto Vianoc. „Počas prvého víkendu vianočnej sezóny sme predali viac kusov Apple Watch, než kedy predtým v histórii produktu. A ako sme čakali, Apple Watch môžu mať svoj najlepší štvrťrok,“ tvrdí Tim Cook.

Spoločnosť tak zrejme reaguje na včerajší report agentúry IDC, na ktorej štatistiky sa v mnohých prípadoch odvoláva aj Apple. IDC však tvrdila, že v segmente fitness trackerov sú Apple Watch štvrté a spoločnosť predala len 1,1 milióna kusov. Pre porovnanie, v tom istom čase pred rokom sa podarilo predať 3,9 miliónov wearable zariadení.

Tentoraz však Apple výrazne prekonávajú ostatní výrobcovia ako Fitbit a Xiaomi s 23% a 16,5% podielom. Tretie miesto patrí Garminu s 1,3 miliónmi predaných wearables. Apple má 4,9% podiel a Samsung 4,5% podiel. Delí ich však len približne 100 000 kusov. Ostatní výrobcovia dokopy predali 10,4 miliónov hodiniek a majú dokopy 45,3% podiel.

Apple Watch IDC Sales 3Q16

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.