Tim Cook navštevuje Indiu, cestu začal v chráme v Bombaji

Po návšteve Pekingu, kde sa stretol s vedením taxikárskej spoločnosti Didi Chuxing, sa šéf Applu pobral na päťdňový výlet do Indie.

V stredu sa podľa The Indian Express najprv zastavil v slávnom chráme Siddhivinayak v Bombaji, kde ho doprevádzal nedávno povýšený predstaviteľ spoločnosti v krajine, Sanjay Kaul.

Cook sa následne stretol so synom šéfa Reliance Industries a zúčastnil sa biznis stretnutí s vedením miestnej pobočky Vodafone, Tata Group a TCS. Podľa miestnych médií má taktiež v pláne ísť na obed s bollywoodským hercom Shahom Rukh Khanom a ministerským predsedom Maharashtra Devendra Fadnavis.

Včera sa Cook zastavil v meste Hyderabad, kde slávnostne oznámil vytvorenie nového vývojárskeho centra za 25 miliónov dolárov, ktoré plánuje Apple tento rok spustiť. Centrum bude zamestnávať až 4 000 ľudí, ktorí by sa mali sústrediť na vývoj a zlepšenie Apple Máp.

Služobnú cestu v Indii plánuje Tim Cook zakončiť sobotňajším stretnutím s predsedom indickej vlády, Narendrom Modim. Diskusia by sa mala týkať nedávno rozhodnutia vybudovať v krajine oficiálne Apple predajne, ktoré by sa mali otvoriť v najbližších 18tich mesiacoch, no taktiež ohľadom zákazu predávať na indickom trhu repasované iPhony.

Apple najme 4,000 pracovníkov, aby pracovali na vývoji máp v novom vývojovom stredisku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.