Phil Schiller odpovedá na sťažnosti ohľadom App Store algoritmov

Sťažnosti ohľadom nepodareného vyhľadávania aplikácií na App Store sa množia už dlhšiu dobu. Vývojárka z Mozilly Lisa Brewster a tvorca Screenshot++ Wesley Dyson nedávno na Twitteri opäť upozornili na bug, ktorý sa na App Storoch mimo Spojených štátov údajne vyskytuje už od roku 2013.

Chyba sa týka odporúčaných aplikácií v kategórii Hry, ktoré v sekciách NovéNajpopulárnejšie trvalo zobrazujú abecedný zoznam plný nepodarkov a kópií populárnych aplikácií. Podobný bordel sme našli aj na slovenskom App Store.

app-store-categories-bug
Aplikácie v kategóriách Puzzle a RPG.

Bug existuje už takmer tri roky, no až teraz sa zdanlivo dostáva do povedomia spoločnosti. Phil Schiller, ktorý bol nedávno poverený prevziať žezlo starostlivosti o App Store od kolegu Eddyho Cuea, však na sťažnosti už odpovedal rýchlym tweetom a povedal, že sa na vec pozrie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.