Nové MacBooky Pro s Touch Barom majú jednu menšiu vadu

Vieme, že 13 palcový model MacBooku Pro bez Touch Baru má vymeniteľné SSD disky. Bohužiaľ to neplatí aj pre modely s Touch Barom.

Čitateľ MacRumors Jesse D. demontoval spodný kryt svojho nového 15 palcového MacBooku Pro s Touch Barom a zistil, že v základnej doske 15 palcového MacBooku Pro nie je žiadny výrez na výmenu úložného disku. Ďalší čitateľ oznámil, že 13 palcový model taktiež nedisponuje možnosťou výmeny SSD disku.

macbook_pro_touch_bar_ssd

zdroj: MacRumors.com

Podľa obrázku môžeme vidieť, že SSD disk je na pevno pripojený k základnej doske a tým pádom znemožňuje užívateľom vylepšiť úložný priestor na svojom MacBooku Pro s Touch Barom. Užívatelia teda nemôžu mať viac úložného priestoru ako 512GB alebo pri CTO modeloch 2TB. Inými slovami, koľko GB si pri kúpe zvolíte, toľko bude mať GB váš MacBook po celý svoj život.

Tento objav taktiež zvýšil dôležitosť používania Time Machine alebo podobného riešenia pri chybe základnej dosky. Okrem MacBooku Pro s Touch Barom má tento istý problém aj 12 palcový model MacBooku. Oficiálne demontáže zariadení od iFixit alebo OWC by mali ponúknuť bližší pohľad na pevné SSD disky. Potom môžu tieto informácie potvrdiť alebo vyvrátiť.

komentáre
 1. Pri notebooku za 4000Eur je to prúser ako Brno, ze to ani nadpozemsky krasne farby OLED pasika & monitoru a letiskový touch bar nezachrania. Najma ak si ho v praci pripojim na dock s externym monitorom a misou… uf naspat na stromy

  0
  0
 2. ok prosim dajte mi alternativu k tymto drahym strojom?
  Chcem hackintosh, notebook, pekny dizajn a OSX (macos) ako hlavny system

  Myslim ze je cas novej ery zdvihnutych Piratskych vlajok applistov!

  0
  0
 3. tak to ano.. upgradovatelnost ram a hdd by mala byt zachovana.. urcite to ide aj inak ako stensit profil ako vsetko integrovat na dosku.. skoda tohto tahu :-(

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť