Night Shift mód v iOS 9.3 bude mať vlastný prepínač v ovládacom centre

Pripravovaný update 9.3 v najbližších mesiacoch prinesie do iOS zaujímavú funkciu Night Shift, obdobu obľúbeného f.luxu, ktorá automaticky redukuje množstvo modrého svetla vo večerných hodinách.

Night Shift sa v súčasnej beta verzii zapína pod možnosťou Displej a jas v nastaveniach telefónu, požívateľ nickjosephson však na reddite upozornil na zaujímavý detail na oficiálnom Apple webe pre Kanadu. Stránky s náhľadom novej aktualizácie totiž obsahujú obrázok iPadu s otvoreným ovládacím centrom, v ktorom je prítomný nový prepínač.

ios9.3-controlcenter

Ikona s nočnou lampou očividne slúži na aktivovanie Night Shift módu, po kliknutí na ňu sa zobrazujú dve možnosti – zapnúť teraz, alebo zapnúť do zajtrajška. Americká verzia stránky na rovnakom mieste obsahuje obrázok Apple News, ktoré však v Kanade zatiaľ nie sú dostupné. Slovenská stránka je klasicky pozadu a zatiaľ neobsahuje žiadne zmienky o iOS 9.3.

iOS 9.3 s módom Night Shift vyjde vo verzii pre verejnosť zrejme na jar, podporovať ho pritom budú všetky zariadenia so 64-bitovým procesorom. Nový prepínač v ovládacom centre sa pravdepodobne objaví až v nadchádzajúcich beta verziách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.