Night Shift: Zoznam kompatibilných zariadení

iOS 9.3, to je takmer rozprávkový pokrok v platforme iOS, tvrdí Apple. Avšak zatiaľ je táto aktualizácia dostupná iba pre registrovaných developerov. Namiesto toho, aby sa táto aktualizácia zameriavala na revolučné zlepšenie výkonu a bezpečnostným opatreniam, nás zahltí množstvom nových funkciií. Netvrdíme, že funkcie sú zlé ale Apple by sa mal skôr zamerať na podstatnejší problém, ktorým je výkon. Ale aby sme neboli úplne negatívny, tieto nové funkcie určite posunú iOS o stupeň vyššie. Jednou z týchto funkcií je Night Shift (podrobnosti funkcie tu). Otázkou je ale, ktoré zariadenia budú túto funkciu podporovať?

night-shift

Bohužiaľ si niekotrí užívatelia myslia, že ak je zariadenie schopné utiahnuť iOS 9.3, bude schopné využívať všetky nové funkcie zahrnuté v tejto aktualizácií. Za normálnych okolností by tomu tak aj malo byť. Ale nie je. Mohli sme si všimnúť, že Apple sa pomaly snaží vytlačiť všetky zastarané zariadenia tým, že aj keď sú kompatibilné s najnovším operačným systémom, nemusia podporovať všetky nové funkcie. A práve Night Shift je jedným z týchto prípadov. Apple uviedol, že zariadenia s 32-bitovou architektúrou nebudú schopné zvládať túto funkciu v kombinácií s úlohami operačného systému. V skratke, operačný systém týchto zariadení je natoľko vyťažený operačným systémom, že pridanie ďalšej funkcie, ktorá by ešte viac zaťažila zariadenie nepripadá v úvahu.

Night Shift kompatibilné iOS zariadenia: 

ios-9-3-610x602

Night Shift je rozhodne jedna z najpríťažlivejších funkcií nového iOS 9.3. Možné je, že táto funkcia vytlačí f.lux zo všetkých zariadení. Vytvorilo vlastnú variantu na margo ohlasov používateľov, ktorý chceli takúto funkciu bez toho aby si museli JailBreakovať svoje zariadenie. Apple tak spravil, pretože nedovolil predaj funkcie f.lux na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.