Návod: Ako odstrániť spam v aplikácii Kalendár

macOS Sierra obsahuje novú funkciu, ktorá umožňuje automaticky pridávať eventy z e-mailov do Kalendáru. To by bola možno aj užitočná funkcia, keby ju nezneužili spammeri, ktorí tak začali trápiť mnohých užívateľov.

Problém bohužiaľ postihol aj mňa. Rovnako ako mnohí iní, aj ja som zrazu na obrazovke uvidel pripomienku, že len dnes platí 90% zľava na Rayban na oficiálnom e-shope Islamského štátu a že túto bombastickú ponuku si nesmiem nechať újsť. Odmietnutie pozvánky však automaticky pošle upozornenie odosielateľovi, že vaše Apple ID je aktívne a že vás môže začať ďalej otravovať odpadom. Na internete sa teda objavilo viacero návodov, ako to vyriešiť, či už lokálne na svojom Macu, na iPhone alebo aj na internete. Viacero týchto trikov som skúšal, no plne funkčný sa ukázal byť len jeden.

  1. Otvorte Safari a choďte na www.icloud.com
  2. Prihláste sa pomocou svojho Apple ID
  3. Otvorte aplikáciu Kalendár
  4. Vľavo dole kliknite na ikonu Nastavenia
  5. Choďte do ponuky Rozšírené
  6. V sekcii Pozvánky zvoľte možnosť Poslať e-mail na <váš mail>
  7. Kliknite na Uložiť
  8. HOTOVO!

Takto zabezpečíte, že Kalendár už nebude odpad pridávať do vášho diáru a vy už nebudete mať problém s upozorneniami, ktoré vás nezaujímajú. Pozvánky sa jednoducho pošlú na váš e-mail a ten už obsahuje spam-filter. Takže vie, čo má spraviť a vy budete mať konečne pokoj.

icloud-calendar-spam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť