Návod: Ako na iOS 10 odomknúť iPhone iba pomocou Touch ID

V iOS 10 sme sa dočkali nového spôsobu odomykania iPhonu. Priložíme najprv prst a po oskenovaní musíme stlačiť tlačidlo Domov, aby sme sa dostali na Domovskú obrazovku.

Už žiadne legendárne “Slide to Unlock”, že posunutím odomkneme iPhone. Bohužiaľ, už je to iba spomienka. Tí, ktorí prešli na iOS 10 si mohli nový spôsob odomykania vyskúšať. Niektorým sa táto funkcia páči a niektorým zase nie. Veď sto ľudí, sto chutí. Práve na toto Apple nezabúda a  poskytol nám možnosť odomknutia iPhonu iba za pomoci odtlačku prsta, teda TouchID.

Apple taktiež pridal aj novú funkciu pre zariadenia iPhone 6s a iPhone 7, ktorá po zodvihnutí telefónu automaticky rozsvieti displej. To tiež trochu urýchľuje odomknutie telefónu. Ale nie je to úplne rýchle. Ak sa vám ale nepáči odomykanie iPhonu najprv pomocou prsta následne stlačením tlačidla Domov, je tu pre vás návod ako tento zdĺhavý proces preskočiť.

ios-10-lock-screen-press-home-to-unlock-image-003

Postup je veľmi jednoduchý a nemusíte prestaviť kvôli tomu celý telefón. Štyri kroky v nastaveniach a hotovo. Čiže:

  1. Otvoríme Nastavenia -> Všeobecné
  2. Prejdeme do zložky Prístupnosť
  3. A zvolíme Tlačidlo Domov
  4. Zapneme funkciu Aktivovať priložením prsta

photo-27-10-16-11-29-31

Tým dovolíme iPhonu prístup na Domovskú obrazovku za použitia Touch ID bez nutnosti stláčať tlačidlo Domov. Odomykanie iPhonu sa teda stáva o niečo rýchlejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť