Na WWDC boli predstavené aj videá s názvom “New Beginnings” a “Hey Hi Hello”

Na WWDC 2016 nám boli predstavené novinky, ktoré si pre nás spoločnosť Apple prichystala. Objavili sa medzi nimi aj veľmi zaujímavé videá s názvami ” New Beginnings” (z angl. nové začiatky) a “Hey Hi Hello” (z angl. ahoj, čau, nazdar).

Prvé video New Beginnings začína záberom na mladú slečnu, ktorá pozdravom “Hello world” zdraví svet a zahajuje video. Sekvencia nám následne predstavuje program Swift, teda programovací jazyk a podľa záberov na deti ukazuje, že tento programovací jazyk je tak jednoduchý, že ho zvládnu aj deti. Video ukazuje príbehy mladých ľudí, ktorý začali pracovať s programom Swift, napríklad dieťa ukazuje svoj prvý počítač, na ktorom kódovalo. Taktiež je video zamerané aby nám ukázalo prvotné kroky a nápady, ktoré mali ľudia keď sa zoznámili s programovaním. Poslaním videa je poukázať na fakt, že programovací jazyk Swift je určený ozaj pre každého a pomáha každému vývojárovi a kodérovi, ktorý chce začať programovať, no bojí sa zložitosti ostatných programovacích jazykov.

https://www.youtube.com/watch?v=cJAGqDYmW1o

Hey Hi Hello video nám ukazuje nový operačný systém spoločnosti Apple iOS 10 a taktiež budúcnosť posielania správ a komunikácie, nové možnosti v aplikáciách, ktoré nás opäť ešte viac spájajú, taktiež je nám predstavený nový odev a možnosti hlasového asistenta Siri. Taktiež aj veľmi známa a obľúbená aplikácia Hudba bude vylepšená o zopár vychytávok. Veľmi zaujímavá bola sekvencia, kde sa stlačilo tlačidlo I’m coming home a iPhone automaticky spustil smart zariadenia v dome. Teda celé video sa sústreďuje okolo nových funkcií novo predstaveného operačného systému iOS 10.

V pozadí bola použitá pieseň Hey Hi Hello od interpreta Hollywood Wildlife

https://www.youtube.com/watch?v=PERPpFWHnDM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.