Ministerstvo spravodlivosti stiahlo žiadosť na pomoc od Apple

Americké Ministerstvo spravodlivosti upustilo od boja proti spoločnosti Apple. Chcelo od spoločnosti, aby umožnila prístup autoritám do iPhonu zapleteného v New Yorskej drogovej kauze.

department-of-justice

BuzFeed News sa podarilo získať list určený súdu, kde prokurátor vysvetľuje, že viac nie je potrebná asistencia spoločnosti Apple. Vo vyhlásení Ministerstva spravodlivosti, hovorkyňa Emily Pierce prehlásila, že prípad nebol o získaní prístupu ku všetkým zákazníkom Apple, ale o presadení zákona, kedy zákon vyžadoval potrebné dôkazy v telefóne na dolapenie kriminálnikov. Piercová dodala, že už majú prístup ku zariadeniu a preto nepotrebujú ďalšiu asistenciu. Minulý týždeň, spoločnosť Apple zamietla pomôcť Ministerstvu spravodlivosti odomknúť telefón, ktorý bol hlavným zdrojom dôkazov New Yorskej drogovej kauzy. Spoločnosť sa odvolávala, že ministerstvo nemalo žiadne pádne argumenty, prečo by mala spoločnosť odmoknúť telefón . Apple taktiež tvrdí, že ministerstvo nevyčerpalo všetky ostatné dôkazy, ktoré získalo pred tým, než požiadalo spoločnosť Apple o pomoc. Dodatočne sa spoločnosť Apple vyjadrila k prelomeniu ochrany iPhonu v San Bernardíne. Tým, že FBI prelomilo ochranu San Bernardínskeho iPhonu, spoločnosť nevidí nutnosť pomôcť odomknúť New Yorský iPhone, keďže FBI to zvládla s tým zo San Bernardína bez pomoci.

Seal_of_the_United_States_Department_of_Justice

Vo februári, americký sudca James Ornstein oznámil, že FBI nemá dostatočnú pravomoc, aby prikázalo spoločnosti Apple prelomiť ochranu New Yorského iPhonu. Ministerstvo spravodlivosti spísalo žiadosť o pomoc pri prelomení ochrany iPhonu, ktorú spoločnosť Apple odmietlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.