iTunes môže zmazať vašu hudobnú knižnicu, Apple potvrdil, že pracuje na oprave

V uplynulých dňoch sa začali šíriť poplašné správy o chybe v iTunes, kvôli ktorej niektorým používateľom z počítača zmizli tisícky skladieb. Apple sa k problému už vyjadril a plánuje opravu.

Chyba sa dostala do pozornosti Apple webov pred vyše týždňom, po tom ako Jake Pinkstone na svojom blogu zverejnil článok o tom, ako mu Apple Music bez opýtania zmazala 122 GB jeho vlastnej hudby. Následne začala diskusia o tom, či je takéto správanie aplikácie zámerné, alebo spôsobené chybou.

Situáciu ďalej zamútila pracovníčka na zákazníckej podpore Applu, ktorá Pinkstoneovi povedala, že všetko funguje tak ako má a Apple Music maže hudbu aj bez povolenia používateľa. To bolo však v priamom rozpore s oficiálnou dokumentáciou na stránkach Applu.

Situáciu napokon vyriešil až samotný Apple. Ten sa v piatok vyjadril pre stránku The Loop a potvrdil, že ide o chybu, ktorá sa však týka len malej časti používateľov.

“V extrémne malom počte prípadov používatelia hlásili, že hudobné súbory uložené na ich počítači boli odstránené bez ich povolenia. Berieme tieto správy vážne, pretože si uvedomujeme, že hudba je pre našich zákazníkov dôležitá a naše týmy sa už snažia identifikovať problém. Nepodarilo sa nám síce chybu reprodukovať, začiatkom budúceho týždňa však vydáme update pre iTunes, ktorý obsahuje dodatočné opatrenia.”

Aj keď konkrétna príčina problému je zatiaľ neznáma, z vyjadrenia Applu vyplýva, že ide o chybu v iTunes, nie v samotnej službe Apple Music. Je tiež možné, že update, ktorý Apple tento týždeň plánuje bude verzia 12.4, ktorá by so sebou mala priniesť aj menší redizajn používateľského rozhrania.

Update: Apple práve vydal iTunes verziu 12.4, ktorá by mala okrem iného riešiť aj vyššie spomínané problémy s mazaním hudby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.