iPhone 7 bude rozmerovo rovnaký ako 6s, neponúkne Smart Connector

Najnovšie správy o iPhone 7 za uplynulé dni: nové nákresy znovu potvrdzujú rozmery identické s iPhonom 6s, telefón nebude obsahovať ani chýrovaný Smart Connector z iPadu.

Francúzska stránka NWE zverejnila ďalšie nákresy novej vlajkovej lode od Applu, ktoré naznačujú na identickú šírku a výšku ako v prípade súčasného iPhonu 6s. iPhone 7 by tak mal merať 138,3 mm x 67,1 mm a aj keď hrúbku nového smartfónu nákres neuvádza, podľa nedávnych informácií od MacFan by mala ostať taktiež nezmenená. Nákres rovnako ukazuje väčší výrez pre zadnú kameru, čo by naznačovalo na väčší senzor a možno aj foťák zarovno s telom.

dimensions-iphone-7

Japonský blog Mac Otakara tiež pred víkendom zverejnil informácie o potenciálnom magnetickom Smart Connectore, ktorý poznáme z iPadu. O tom sa pred nejakým časom hovorilo v súvislosti s väčším iPhonom 7 Plus, no podľa stránky sa ho Apple napokon rozhodol vypustiť. Na iPade Pro konektor slúži na pripojenie klávesnice, prípadne nabíjanie, jeho využitie na iPhone je otáznejšie – uplatnenie by si mohol nájsť napríklad pri externých batériách.

Okolo iPhonu 7 je toho stále veľa neznámeho. S istotou nevieme, či bude, alebo nebude obsahovať 3,5 mm audio jack, hovorí sa tiež o vodeodolnosti, či duálnej kamere. Čoraz viac to však vyzerá tak, že iPhone 7 veľa noviniek neprinesie a predĺži tak “S-kový” cyklus o ďalší rok.

Unikla ďalšia súčiastka z iPhonu 7, tentoraz obsahuje aj slúchadlový jack

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.