iPhone 5se a iPad Air 3 budú mať čipy A9 a A9X

Koncom týždňa sa na webe Bloombergu objavil rozhovor s viceprezidentom pre hardvér Applu, Johnym Srouji, ktorý má okrem iného na starosti vývoj čipov do iOS zariadení. Interview prezrádza viaceré zaujímavé fakty, vrátane typu procesorov, ktoré uvidíme v chystanom iPhone 5se a iPade Air 3. Bloomberg zároveň potvrdzuje, že predstavenia oboch zariadení by sme sa mali dočkať na evente, ktorý sa bude konať 15. marca.

iPhone 5se by mal mať napriek predošlým odporujúcim si dohadom najnovší procesor A9, ktorý môžeme nájsť aj vo vlajkových lodiach 6s a 6s Plus. 5se bude podľa všetkého dizajnovou zmenšeninou iPhonu 6, no s najnovším čipom vo vnútri nie je ešte celkom jasné, kam do ponuky bude presne zapadať.

iPad Air 3 by mal mať väčšinu, ak nie všetky, funkcie väčšieho brata Pro. Bloomberg potvrdzuje rovnaký čip A9X. Okrem toho očakávame štyri reproduktory, Smart Connector, LED blesk a možno aj podporu pre Apple Pencil.

Oba nové produkty by sa do predaja mali dostať už o necelý mesiac, 18. marca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.