iPad v škole: Dvojsečný meč?

Vždy sa viedli diskusie o efektivite technológií v školskom prostredí. Avšak politik z Britskej konzervatívnej strany kritizoval nie len teóriu používania ale aj jej prax.

Edward Timpson hovorí, že školy využívaním technológií vo vyučovacom procese umožňujú žiakom tráviť na iPade “väčšinu” dňa a dodal, že takéto nadmerné používanie môže viesť k šikane. Podľa stránky Telegraph sa Timpson počas rozhovoru zmienil, že narastá počet žiakov závislých na iPade. Timpson odporúča učiteľom, aby zabavili iPady žiakom, ktorý budú iPady využívať na iné veci ako na edukáciu.

ipads_on_school_wireless_networks-1

Tým chcel poukázať na šikanu, ku ktorej podľa neho iPad prispieva. Politik Timpson si myslí, že odobranie zariadenia žiakovi je posledná možnosť riešenia problému. Je toho názoru, že školy a učitelia by mali nájsť “technologickú rovnováhu” v triede, aby sa pozornosť medzi učiteľom a iPadom nestala bojom.

20120219_080322_do20-ipad-2-300x195

Timpsonove stanovisko je vcelku na mieste. Používanie iPadu otvára deťom prístup k nekonečnému množstvu informácií a má zároveň aj iné rôzne benefity. Ale všetko má klady aj zápory. Niektorí odborníci tvrdia, že používanie technológií desocializuje deti a triedy s iPadmi sú podľa nich menej efektívne ako tie klasické. Taktiež je na mieste slovo šikana. Technológie prinášajú aj risk v oblasti šikany a iných foriem násilia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.