iOS 9.3.1 obsahuje novú chybu v bezpečnosti

Včera sa internet dostalo video, ktoré poukazuje na chybu v operačnom systéme iOS 9.3.1. Povoľuje komukoľvek prístup ku fotkám a kontaktom na zamknutom iPhone bez toho aby zadal heslo. 

Siri-in-iOS-9

Jose Rodriguez zverejnil na YouTube video, v ktorom ukazuje ako užívateľ s pomocou hlasového asistenta Siri a zopár ľahkých krokov, ktoré sú v spojitosti s webovým vyhľadávaním a TouchID získa prístup do iPhonu. To, že potrebuje k tomuto zariadeniu Siri, sa táto chyba vzťahuje iba na zariadenia iPhone 6s a 6s Plus. Prvý kto si túto chybu všimol bol The Daily Dot.

Proces začína vyvolaním Siriho na zamknutom iPhone a použitím hlasového príkazu “Hey, Siri”. Ďalej sa prikáže Sirimu aby vyhľadal niečo na Twitteri. Keď Siri nájde zhodu, ktorá má prístupné kontakty ako email, stačí ešte použiť funkciu 3D Touch (aby vyskočilo menu s rýchlymi akciami) zvoliť možnosť pridať ku existujúcemu kontaktu, no a ste v zozname kontaktov iPhonu. Ak zvolíte rýchlu možnosť pridať obrázok ku vyhľadanému výsledku, dostanete sa ku fotkám v iPhone. Avšak jediná možnosť ako získať prístup k tejto chybe je nutné aby užívateľ iPhonu povolil Sirimu prístup ku účtu na Twitteri a tiež aj prístup ku kontaktom a fotkám. Ak teda vlastníte iPhone 6s a 6s Plus, odporúčame aby ste zakázali prístup Siriho k týmto funkciám.

16397-13176-IMG_6209-l

Apple vydal iOS 9.3.1 pred týždňom. Číslo 1 v tomto iOS znamená menšiu aktualizáciu verzie 9.3, ktorá bola vydaná 21. marca. Verzia iOS 9.3.1 prišla už niečo málo po týždni a priniesla opravu chyby, kedy práca s odkazmi v Safari spôsobovali padanie a tým pádom nepoužiteľnosť webového prehliadača.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.