iOS 10 prekonáva počeť stiahnutí svojho predchodcu

Ubehli iba dva týždne od oficiálneho vydania iOS 10. Za toto časové obdobie si tento operačný systém stiahlo 48.16 percent majiteľov zariadení Apple. Podľa Mixpanelu prekonal iOS 10 aj počet stiahnutí jeho predchodcu iOS 9. 

ios10-800x585

iOS 10 je teraz nainštalovaný na o niečo viac zariadeniach ako mal iOS 9. Mixpanel predpokladá, že 47,79 percent iPhonov, iPadov a iPodov pokračuje v používaní predošlých verzií operačného systému iOS. 4,06 percenta zariadení beží na iOS 8 alebo skoršom. Od kedy vyšiel iOS 10, jeho stiahnutia rovnomerne narastali a podobali sa počtu aké mal v takom istom období iOS 9.  Deň po vydaní iOS 10, bol tento operačný systém nainštalovaný na 14,5 percent zariadení. A týždeň po vydaní iPhone 7 a 7 Plus sa iOS 10 nachádzal na 34 percentách zaradení.

ios10adoptionratestwoweeks-800x407

iOS 10 obsahovalo viacero inštalačných chýb a mnohí užívatelia rozmýšľali nad jeho stiahnutím. Avšak jeho príťažlivosť a funkcie veľmi napomohli jeho stabilnému rastu počtu stiahnutí. Minulý rok v rovnakom období, teda 2 týždne po vydaní iOS 9, oznámil Apple, že bol iOS 9 nainštalovaný na viac ako 50 percent zariadení. Stal sa tak operačným systémom s najväčším počtom stiahnutí. Podľa čísel Mixpanelu sa nezdá že iOS 10 prekonal svojho predchodcu, avšak ukazujú, že je dosť blízko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple TV+ plánuje viacero noviniek

Streamovacia služba odhalila dátum premiéry pre niekoľko nových formátov, ktoré v priebehu roka pribudnú v jej ponuke.
pokračovanie článku

Modrý iPhone 12?

V ponuke farieb bude v prípade nových iPhonov možno figurovať aj nový odtieň.