Gramatické okienko Phila Schillera: ako tvoriť množné číslo od slova iPad

Šéf marketingu Phil Schiller na svojom Twitter účte nedávno poučil Apple používateľov o tom, ako správne tvoriť množné čísla z názvov Apple zariadení.

Schiller sa na Twitteri ozval po diskusii medzi technologickými analytikmi Markom Evansom z Andeessen Horowitz a Michaelom Gartenbergom z iMore, ktorí sa nevedeli zhodnúť na tom, či je množné číslo iPadu Pro “iPads Pro” alebo “iPad Pros”. Podľa Shillera nie je správny ani jeden prístup, názvy Apple produktov by sa údajne nemali pluralizovať vôbec. Namiesto “dva iPady Pro” by sa podľa neho malo používať označenie “dve iPad Pro zariadenia”.

Schiller ďalej naznačil, že názvy Apple produktov sú pomnožné a poznamenal, že je správne povedať napríklad “mám 3 Macintosh počítače” a nie “mám 3 Macintoshe”.

Napriek tomu, čo Phil Schiller hovorí, je to však práve Apple, kto často toto “pravidlo” porušuje. Stačí sa napríklad pozrieť na nedávnu tlačovú správu ohľadom predstavenia iPhonu 6s, v ktorom je opakovane použité množné číslo “iPhones”. Dokonca aj sám Schiller vo svojich tweetoch pravidelne používa “iPads” a to isté platí aj pre riaditeľa spoločnosti, Tima Cooka.

ChQXDJUUYAAtkO9.jpg-large

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Top 5 aplikácií pre Mac (február 2021)

Server MacRumors odhalil top 5 aplikácií pre Mac v mesiaci február 2021, ktoré stoja za pozornosť. Zoznam obsahuje primárne aplikácie pre organizáciu, mailové riešenia a pod. Niektoré aplikácie sú zdarma a niektoré platené.